• Odbierz prezent
Gaming Factory zapowiada nowy tytuł wydawniczy - Mercyful Flames

Gaming Factory, notowany na rynku głównym GPW w Warszawie producent i wydawca gier na PC i konsole, prezentuje zwiastun Mercyful Flames - detektywistycznej przygody RPG, inspirowanej planszówkami utrzymanymi w konwencji horroru. Producentem gry jest studio Asmodev, będące jednocześnie deweloperem Human Farm - innego tytułu z portfolio wydawniczego Gaming Factory. Mercyful Flames ukaże się w wersjach na PC i konsolę Nintendo Switch jeszcze w tym roku. Zapowiedź gry dostępna jest na platformie Steam.

- Miło nam poinformować o nowej współpracy wydawniczej jaką nawiązaliśmy z zespołem Asmodev. Mercyful Flames jest kolejną niekonwencjonalną propozycją z elementami RPG, która przeniesie gracza do mrocznych czasów w historii świata, o których wiemy stosunkowo niewiele z uwagi na znikomą liczbę dostępnych źródeł pisanych. Instytucja inkwizycji, która została powołana jako odpowiedź Kościoła katolickiego na szerzące się w wielu regionach Europy ruchy heretyckie, stanowi jeden z najbardziej kontrowersyjnych tematów w historii Kościoła katolickiego. Zagadnienia z tym związane do dziś przewijają się w polemikach międzyreligijnych czy antyklerykalnych, co niewątpliwie wpisuje się w konwencję gier tworzonych przez Asmodev, poruszających oryginalną a jednocześnie mroczną tematykę – mówi Mateusz Adamkiewicz, prezes Gaming Factory. – Udostępnienie zwiastuna Mercyful Flames jest wstępem do działań promocyjnych i marketingowych, które zaczynamy prowadzić w związku z tym tytułem – dodaje.

Fabuła Mercyful Flames przenosi gracza do mrocznych czasów. Wciela się on w okultystę, który nawiązuje romans z wiejską znachorką i zrządzeniem kapryśnego losu zostaje mianowany na stanowisko inkwizytora. Niestety kobieta zostaje uprowadzona przez kult. Ukochany w imię miłości podąża śladami zła, zmagając się z odrażającymi sektami. Najokrutniejszą jednak jest ta, dla której pracuje.

Konwencja gry inspirowana jest horrorami planszówkowymi i zawiera wątki detektywistyczne połączone z elementami RPG (ang. role-playing game). Twórcy zapowiadają kilkadziesiąt misji, z których każda rozegra się w odmiennej, a jednocześnie przerażającej scenerii. Gracz będzie prowadził dochodzenie, dając łapówki, walcząc, a nawet torturując przesłuchiwanych.

- Mercyful Flames to nietypowa produkcja Asmodevu, bo tym razem staramy się nie dać dojść do głosu naszemu niewyszukanemu humorowi. To gra z ciężkim, pogrzebowym nastrojem. Wbrew pozorom nie robimy jednak gry o bezdusznym sadyście, bo kolejny raz opowiadamy o miłości. Tylko tym razem ta miłość boli - mówi Michał Jodłowiec z Asmodevu. - Do tej pory gra nazywała się Inquisitor: The Hammer of Witches. Wyjątkowo niewyszukany tytuł, który nomen omen łatwo gubił się wśród wyników wyszukiwania - dodaje Jodłowiec.

Premiera tytułu na PC i Nintendo Switch planowana jest w tym roku.

Steam - Mercyful Flames: https://store.steampowered.com/app/1066740/Mercyful_Flames/

Mercyful Flames – Teaser: https://www.youtube.com/watch?v=P8edWtvj0hQ

O Gaming Factory

Gaming Factory to producent i wydawca gier na PC i konsole notowany na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka współpracuje z ponad 20-stoma zespołami deweloperskimi i pracuje obecnie nad ponad 30-stoma produkcjami na PC. Gaming Factory produkuje i wydaje gry o zróżnicowanej tematyce, w tym: symulatory, gry przygodowe, gry akcji, tycoon.

O Asmodev

Asmodev SA tworzy gry własne oraz na zlecenie. Spółka specjalizuje się w produkcjach o mrocznej i często szokującej tematyce. Firma została założona na początku 2018 r. w Warszawie. Spółka ubiega się o dopuszczenie do notowań na NewConnect. Druga autorska produkcja studia - Ultimate Summer, trafiła na początku 2021 r. do sprzedaży. Spółka pracuje obecnie nad grą Priest Simulator oraz trzema grami na zlecenie Gaming Factory: Mercyful Flames, Booze Master oraz Human Farm.

 


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk