• Odbierz prezent
Gaming Factory wchodzi na GPW - znamy datę debiutu

Drugi w tym roku debiut na głównym parkiecie warszawskiej giełdy i jednocześnie kolejny przypadający na spółkę z sektora gamingowego odbędzie się w najbliższy czwartek, 23 lipca. Na GPW zadebiutuje Gaming Factory, którego akcje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem podczas zapisów dla inwestorów indywidualnych na rynku pierwotnym, co zapowiada emocjonującą pierwszą sesję dla warszawskiej spółki i jej akcjonariuszy.

 

Jak wynika z uchwały opublikowanej we wtorek przez GPW, spółka Gaming Factory rozpocznie notowania na głównym parkiecie w czwartek 23 lipca. Do obrotu trafi 17,05 mln praw do akcji serii E oraz 86,8 mln akcji serii od A do E.

IPO Gaming Factory okazało się wyjątkowo udane ze względu na bardzo wysokie zainteresowanie ze strony inwestorów - wartość ofert publicznej wyniosła 21,3 mln złotych, na co złożyło się 17 mln złotych maksymalnej kwoty pozyskanej z emisji akcji serii E, wycenionych po 15,5000 PLN za sztukę.

Zainteresowanie akcjami spółki w serii zapisów na akcje dla inwestorów indywidualnych było tak duże, że redukcja wyniosła aż 89% (każdy z subskrybentów otrzymał zaledwie 1/10 akcji, na które pierwotnie się zapisał).

Oznacza to, że inwestorzy dostrzegają spory potencjał w spółce, co może przełożyć się na gorący debiut w najbliższy czwartek.

Będzie to 440. debiut spółki na głównym parkiecie i drugi debiut w 2020 r.

 

Więcej informacji na temat sytuacji Gaming Factory i jej giełdowych planów, a także potencjalnych perspektyw znajdziesz w poniższym artykule:

Czytaj także: IPO Gaming Factory. Czy warto zainteresować się debiutem kolejnej spółki gamingowej na warszawskim parkiecie?

Warszawska giełda gamingiem stoi, można by powiedzieć, szczególnie biorąc pod uwagę ostatnie debiuty, które były zdominowane przez spółki z tego sektora. Niewątpliwie to gaming skupia na sobie również największą uwagę inwestorów indywidualnych. W ramach drugiego debiutu na głównym parkiecie GPW w ty.. Czytaj
IPO Gaming Factory. Czy warto zainteresować się debiutem kolejnej spółki gamingowej na warszawskim parkiecie?

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk