• Odbierz prezent
Gaming Factory odwieszone przez KNF po publikacji wyników - kurs akcji i PDA znów rośnie

Spółka Gaming Factory, której obrót dość nieoczekiwanie został zawieszony na wniosek KNF w ostatni piątek, jest już dostępna dla akcjonariuszy. Niedawny debiutant na głównym parkiecie GPW opublikował zaległe sprawozdanie finansowe za pierwszy kwartał, którego brak był właśnie powodem zawieszenia obrotu przez nadzór finansowy. Na wtorkowej sesji, po wznowieniu handlu, akcje Gaming Factory zyskują niemal 14% zaś Prawa do Akcji ponad 11%.

 

Gaming Factory w I kwartale tego roku osiągnęło przychody netto w wysokości 590 tys. PLN, wobec 18 tys. PLN rok wcześniej, co oznacza wzrost o ponad 3177%. Ponad połowę przychodów (331 tys. PLN) stanowiły usługi deweloperskie, pozostała część to przychody ze sprzedaży gier na platformę mobilną Nintendo Switch.

Zysk operacyjny (EBIT) Gaming Factory w pierwszym kwartale wyniósł 187 tys. PLN, wobec 237 tys. PLN straty rok wcześniej, natomiast zysk netto oszacowano na 249 tys. PLN, w porównaniu do 869 tys. PLN rok wcześniej (spadek o ponad 71% r/r).

Mimo znacznie niższego zysku netto i niespodziewanego zawieszenia obrotu przez KNF, akcjonariusze zareagowali optymistycznie na odwieszenie notowań spółki i jej wyniki za I kwartał - akcje Gaming Factory są obecnie wyceniane na 31,0100 PLN, co jest wzrostem o ponad 12%, zaś PDA na 26,4000 PLN, co oznacza wzrost o ponad 11%.

 

Więcej informacji na temat powodów zawieszenia notowań Gaming Factory przez KNF i linii obrony spółki znajdziesz w poniższym artykule:

Czytaj także: Gaming Factory zawieszone na giełdzie na wniosek KNF. Co się stało? Mamy oświadczenie spółki

Obrót akcjami oraz prawami do akcji ostatniego giełdowego debiutanta, jakim jest spółka Gaming Factory, został zawieszony na wniosek Komisji Nadzoru Finansowego. Uchwała wchodzi w życie wraz z dzisiejszą, piątkową sesją, co oznacza że obrót akcjami i PDA spółki nie zostanie uruchomiony.   Aktualiz.. Czytaj
Gaming Factory zawieszone na giełdzie na wniosek KNF. Co się stało? Mamy oświadczenie spółki

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk