• Odbierz prezent
Gamedust przedstawia nowy darmowy tryb – już dziś Yupitergrad z aktualizacją Gymnasion Update

Gamedust, spółka specjalizująca się w produkcji gier dedykowanych na platformy wirtualnej rzeczywistości, rozszerza jeden ze swoich tytułów - Yupitergrad - o nowy tryb gry. Aktualizacja o nazwie Gymnasion Update zostanie udostępniona bezpłatnie wszystkim posiadaczom gry wyposażonym w Oculus Quest i gogle VR na PC – Oculus Rift Store, Viveport i Steam już dziś tj. 23 września. Aktualizacja na PlayStation VR zostanie wydana w późniejszym terminie. Aktualnie trwa proces połączenia spółki zależnej ze spółką Gamedust S.A. (wcześniej „Inwestycje.pl S.A.”), dzięki czemu producent gier stanie się spółką notowaną na NewConnect.

Yupitergrad, gra stworzona przez Gamedust, to humorystyczna platformówka, w której słowiański kosmonauta - hydraulik - przemieszcza się po opuszczonej stacji kosmicznej, wykonując szereg szalonych misji. Teraz, obok dostępnych wcześniej trybu fabularnego i Time Attack (ściganie się na czas na specjalnych poziomach), twórcy projektu wprowadzili nową aktualizację – Gymnasion Update – dzięki której gracze zyskają możliwość swobodnego przemieszczania się po dużej przestrzeni.

Oprócz możliwości zabawy unikalną mechaniką przemieszczania się za jaką gracze docenili Yupitergrad w najnowszej aktualizacji tytułu Studio przygotowało dla graczy dodatkowe wyzwanie – Ring Challenge. Polega ono na przelatywaniu przez aktywne pierścienie rozmieszczone na całej siłowni, jednak czas na dotarcie do celu jest ograniczony, dlatego aby mu sprostać użytkownicy muszą wykazać się dużymi umiejętnościami.

Do testów beta nad nową aktualizacją Gymnasion Update spółka zaprosiła społeczność graczy. Każda zainteresowana osoba otrzymała dostęp do nowego trybu jeszcze przed jego premierą. Gracze, aby stać się częścią tzw. Komrade Test Program musieli spełnić tylko jeden warunek, którym było posiadanie dostępu do Oculus Quest (1 lub 2).

- Aktualizacja do Yupitergrad - Gymnasion Update – jest odpowiedzią na głosy społeczności, które docierały do naszego studia. To gracze w komentarzach i wiadomościach sygnalizowali nam, że chcieliby, aby taki tryb powstał. Poza tym, chcemy, aby gracze aktywnie uczestniczyli w rozwoju naszych gier, dlatego też zdecydowaliśmy się udostępnić nowy tryb wszystkim zainteresowanym w ramach testów. Zaangażowanie naszych odbiorców w testy pozwoliło nam poznać ich opinię i wrażenia, a przekazane uwagi i komentarze umożliwiły maksymalne dopracowanie Gymnasion Update. W podziękowaniu za zaangażowanie i wsparcie, które otrzymaliśmy od naszych odbiorców nowy tryb został dodany za darmo. Jest to element obranego planu w stosunku do produktu - regularnie dodajemy nową zawartość do gry, aby zainteresować nowych nabywców i zachęcić istniejących do ponownego uruchomienia Yupitergrad - mówi Paweł Flieger, Prezes Gamedust S.A.

Aktualizacja do Yupitergrad – Gymnasion – zostanie udostępniona za darmo od 23 września dla wszystkich posiadaczy gry wyposażonych w Oculus Quest i gogle VR na PC – Oculus Rift Store, Viveport i Steam. W przyszłości firma planuje wprowadzenie nowego trybu również na PSVR.

Yupitergrad jest dostępny na Steam, PS Store, Viveport, Oculus Rift, Oculus Quest, Pico Neo 3 i Nolo Sonic. Dostępna jest również darmowa wersja Yupitergrad do pobrania ze Steam i SideQuest o nazwie Yupitergrad: Sneaki Peaki, która zawiera wybrane poziomy Time Attack i krótki samouczek.

Do tej pory w portfolio studia ukazały się cztery tytuły: Neverout (platformy VR oraz tradycyjne), Overflight (platformy VR), Spuds Unearthed (platformy VR), Yupitergrad (platformy VR). Spółka zdobyła doświadczenie w segmencie wydawniczym samodzielnie wydając wszystkie swoje tytuły. W ciągu 4 lat Gamedust dostarczyło swoje gry na 15 różnych platform, w tym praktycznie wszystkie VRowe. Aktualnie działalność wydawnicza jest dywersyfikowana o usługi dla projektów zewnętrznych.

- W Gamedust zdecydowaliśmy się na self-publishing i wszystkie nasze gry wydawaliśmy cyfrowo sami, współpracując bezpośrednio z właścicielami platform. Staramy się dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców, dostarczając je do jak największej liczby cyfrowych platform. Dzięki temu mamy dziś odpowiednie kompetencje produkcyjne i doświadczenie w segmencie wydawniczym, co w najbliższym czasie będziemy prężnie rozwijać – mówi Prezes Gamedust.

Celem Gamedust jest stworzenie grupy kapitałowej dostarczającej pełne immersji doświadczenia dla globalnych odbiorców cyfrowej rozrywki. Przedstawiony cel spółka będzie realizowała w oparciu o rozwój trzech linii biznesowych: produkcje własne - od VR po cały ekosystem rozrywkowy; usługi produkcyjne i wydawnicze VR, a także connected realities.

Niedawno spółka poinformowała o założeniu spółki celowej – BlueKey sp. z o.o. – której celem jest stworzenie unikalnej wartości, dzięki łączeniu ze sobą świata materialnego i wirtualnej rzeczywistości, przez wykorzystanie wzajemnych interakcji pomiędzy nimi oraz tworzenie na tej podstawie nowych produktów na płaszczyźnie działalności związanej z wirtualnymi Escape Roomami.

Obecnie Gamedust jest w trakcie finalizacji procesu połączenia Gamedust S.A. ze spółką zależną, w efekcie której rozpocznie się wspólna działalność biznesowa polegająca na tworzeniu gier opartych na technologii wirtualnej rzeczywistości (VR). W ramach aktywności prowadzących do fuzji obu firm, w sierpniu opublikowano Plan Połączenia.

Gamedust powstał w 2017 roku i od początku koncentruje swoją działalność na tworzeniu i wydawaniu gier opartych na technologii wirtualnej rzeczywistości (VR), a model biznesowy spółki oparty jest na tworzeniu własnych produkcji z segmentu indie premium.

Yupitergrad to kosmiczna gra VR o wyjątkowym stylu, która pozwala graczom sprawdzić ich umiejętności przemierzania pełnych pułapek korytarzy stacji kosmicznej. Oprócz nowego trybu zabawy Yupitergrad posiada dwa inne tryby - przygodowy i time attack, w którym gracze biją swoje rekordy na specjalnych planszach. Gra została ciepło przyjęta zarówno przez graczy, jak i recenzentów, co najlepiej odzwierciedla łączny wynik vrgamecritic.com wynoszący 75/100 na podstawie 37 recenzji prasowych.

***

Informacje o firmie:

Gamedust powstał w 2015 roku jako dział Virtual Reality w Setapp - polskim software house'ie z siedzibą w Poznaniu. Studio stało się oddzielną firmą w 2017 roku i dostarczyło Neverout, Overflight, Spuds Unearthed i najnowszy Yupitergrad na ponad 15 platform do gier VR i innych.

Gamedust w każdej z tworzonych gier stawia na połączenie unikalnej mechaniki rozgrywki i kierunku artystycznego. Spółka Gamedust posiada doświadczenie, które pozwala jej dostarczać projekty na czas w zdrowym środowisku pracy, samodzielnie portować i publikować gry oraz pomagać innym firmom w ich projektach Unity Engine VR i non-VR.

W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu:

Ewelina Przastek

InnerValue

e.przastek@innervalue.pl

+48 784 939 042


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk