• Odbierz prezent
Game Island zrealizuje swoją grę The Day After z udziałem inwestora

Game Island, spółka zależna od notowanego na NewConnect wrocławskiego studia The Dust, podpisała z Inwestorem umowę wykonawczą w ramach której pokryje on część budżetu produkcyjnego gry The Day After, drugiej ogłoszonej produkcji studia. Jest to kolejny projekt, który będzie współfinansowany przez Inwestora w ramach podpisanej 19 października umowy ramowej. Zgodnie z umową Inwestor wesprze finansowo 15 projektów autorstwa Game Island. Wcześniej strony podpisały umowę na dofinansowanie produkcji gry Deadly Desert.

Inwestor zobowiązał się do współfinansowania gry w zamian za revenue share, czyli udział w przychodach ze sprzedaży gry.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy i cieszymy się, że nasz inwestor dostrzega potencjał naszych projektów. To już drugi projekt, który będzie realizowany w tym modelu. W październiku ubiegłego roku podpisaliśmy umowę na dofinansowanie gry Deadly Desert. Finansowanie pozwala nam na przygotowanie większej ilości projektów równocześnie, co znacznie obniża ryzyko działalności, dzięki dywersyfikacji portfolio – komentuje Michał Ojrzyński, prezes Game Island.

The Day After to wizja świata po katastrofie naturalnej, gdzie gracz będzie musiał przetrwać w mrocznej rzeczywistości, podczas szalejących huraganów, gwałtownych powodzi oraz innych anomalii pogodowych. Gra będzie oferowała ok. 10 godzin rozgrywki (w głównym trybie fabularnym), pełnej trudnych i nieodwracalnych wyborów na granicy moralności. Dodatkowych kilka godzin gameplayu zapewnią side questy (misje poboczne).

Wydawcą gier produkowanych przez Game Island będzie The Dust. Obie Spółki podpisały 22 października br. umowę wydawniczą, dotyczącą gry Deadly Desert. Umowa wydawnicza dotycząca The Day After zostanie podpisana niebawem.

Ponadto Game Island jest w trakcie przeprowadzania oferty publicznej akcji w ramach której planuje pozyskać 1,5 mln zł na rozwój projektów oraz przygotowanie kolejnych pre-produkcji. Prezentację oraz pozostałe dokumenty emisyjne można znaleźć pod linkiem https://gameisland.pl/#/investor-relations/oferta-publiczna. Spółka zbiera zapisy na akcje do 20 kwietnia 2021 roku, jednak zastrzega sobie możliwość wcześniejszego zakończenia emisji ze względu na duże zainteresowanie inwestorów. Spółka planuje debiut na giełdzie na przełomie 2021/22.

O Spółce:

Spółka Game Island S.A. powstała w lipcu 2020 roku, jako podmiot zależny od notowanej na giełdzie spółki The Dust S.A.

Game Island specjalizuje się w produkcji gier na platformę Steam oraz konsole (Xbox, Playstation, Nintendo Switch)

Rozwijane portfolio produkcji składa się ze średniobudżetowych projektów (ok. 300 tys. złotych) z gatunku survival-immersive.

Przyjęta strategia Spółki zakłada wydanie do 15 produkcji i współfinansowanie ich w ramach formuły project finance z zewnętrznymi inwestorami, co pozwoli na zwiększenie skali i dywersyfikację projektów.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk