• Odbierz prezent
Game Island z grupy The Dust zapowiada produkcję 15 gier survivalowych

Game Island, spółka zależna od notowanego na NewConnect wrocławskiego studia The Dust, podpisała ramową umowę inwestycyjną dotyczącą finansowania produkcji 15 gier na platformy PC oraz Nintendo Switch. The Dust będzie wydawcą planowanych survivali.


Zgodnie z umową w pierwszej kolejności każdy projekt będzie badany pod kątem popytu na etapie zapowiedzi, a do fazy produkcyjnej przejdą projekty o zweryfikowanym potencjale. Trzy zapowiedzi zobaczymy jeszcze w tym roku.

- Pojawienie się inwestora, który jest zainteresowany współfinansowaniem naszych projektów, stanowi istotny czynnik napędzający nasz rozwój. W najbliższych latach chcemy zrealizować kilkanaście gier na platformę PC oraz Nintendo. Planujemy skupić się na realizacjach średniobudżetowych - z dużym potencjałem monetyzacyjnym - osadzonych w tematyce survivalu o rozbudowanej linii fabularnej. To będzie wyznacznikiem gier spod szyldu Game Island.  – komentuje Michał Ojrzyński, Prezes Zarządu Game Island S.A.

- Produkcja survivali przez Game Island, które będą wydawane przez The Dust, jest istotnym elementem rozwoju naszej grupy kapitałowej. The Dust ma już w produkcji flagowy tytuł “I, The Inquisitor” na podstawie twórczości Jacka Piekary, zapowiedzieliśmy kilka średniobudżetowych symulatorów, a teraz rozszerzymy portfolio wydawnicze o survivale - mówi Jakub Wolff, Prezes Zarządu The Dust S.A.

Game Island jest spółką zależną The Dust zawiązaną w lipcu br, działalność Spółki jest skupiona wokół produkcji średniobudżetowych gier z gatunku survival przeznaczeniem na PC oraz konsole. Wydawcą wszystkich gier produkowanych przez Game Island będzie The Dust.

O Spółce:

The Dust S.A. jest producentem i wydawcą gier. Spółka intensywnie rozwija produkcję gier własnych. Aktualnie pracuje nad grą osadzoną w świecie cyklu “Ja, inkwizytor” na motywach twórczości Jacka Piekary oraz nad własnymi autorskimi symulatorami. Zgodnie ze strategią zamierza wydawać 5 gier rocznie.

Uzupełnienie działalności The Dust S.A. stanowi oferta szerokiej gamy narzędzi w obszarze advergamingu, tworzenie projektów z wykorzystaniem technologii AR i VR oraz produkcji gier mobilnych na zlecenie.

Spółka i jej produkcje zdobyły wiele istotnych nagród i wyróżnień branżowych, m.in. Effie Awards, Golden Arrow, Mobile Trends Awards, Impactor.

The Dust S.A. od kwietnia 2018 roku jest notowana na rynku NewConnect.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk