• Odbierz prezent
FW20: Kontrakty terminowe na WIG20. KGHM, CD Projekt oraz DINOPL z pozytywną sesją giełdową!

Podczas czwartkowej sesji, mimo początkowo wykazywanego mocnego optymizmu dla kontraktów terminowych, w kolejnych godzinach notowań miało miejsce wytracenie wzrostowego impetu i ostatecznie w końcowej godzinie kurs obsunął się poniżej poprzedniego zamknięcia. Na wykresie 60-min FW20 kurs instrumentu już w pierwszej godzinie handlu rynku kasowego wybił się górą z szacowanej wówczas formacji flagi.

Jednak presja wzrostowa równie szybko wygasła, natomiast uwidoczniła się strefa oporu przy poziomie wtorkowego szczytu (2022 pkt.). Kurs powrócił do środowego dołka, a wykres przekształcił się w układ przypominający podwójny szczyt. Linia wybicia z formacji jest przy poziomie 1978 pkt., potencjał ruchu wynosi ok. 40 pkt. Na MACD pojawił się sygnał sprzedaży, wskaźnik zmierza w kierunku poziomu równowagi.

Na wykresie dziennym wczorajsza świeca szpulka z wysuniętym górnym cieniem sugeruje problem z utrzymaniem wyższych poziomów cenowych. Wzrost obrotów temu towarzyszący wskazuje na uruchomienie większego potencjału podażowego. Notowania utrzymują się ponad przedziałem wcześniejszej konsolidacji. Spadek indeksu bazowego był gównie wywołany zniżką notowań sektora paliwowego oraz niewielkiej korekty wcześniejszej zwyżki PKOBP.

Natomiast kilka punktów dodatnich dostawiły do indeksu KGHM, CDPROJEKT i zniżkujący w poprzednich sesjach DINOPL. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy zagraniczne raczej jest neutralna względem wskazówek przed otwarciem sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium wskazujemy przede wszystkim na odczyty szacunkowych kalkulacji wskaźników PMI dla głównych gospodarek.


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk