Publikacja: -
Wydarzenie: -
Pilne
FxMag Partner

Funt zyskuje dzięki bardzo dobrym odczytom PMI

gbp
Z artykułu dowiesz się:
- Jak wypadły dzisiejsze odczyty PMI dla Wielkiej Brytanii

Markit publikuje dziś wskaźniki PMI dla sektorów usługowych w Wielkiej Brytanii i USA. O 10:30 poznaliśmy dane dla sektora brytyjskiego. Okazały się one lepsze od oczekiwań i zatrzymały poranne spadki kursu funta.

 

Nowe odczyty wskaźnika PMI dla usług w Wielkiej Brytanii wskazały na dalsze przyspieszenie w sektorze. Wartość wskaźnika wzrosła z 55,2 do 56,2, choć ekonomiści spodziewali się nieznacznego spadku do poziomu 54,7. Jest to najlepszy odczyt od danych za lipiec 2015.

 

PMI dla usług

Funt zyskuje dzięki bardzo dobrym odczytom PMI

 

Usługowy PMI dla Wielkie Brytanii notuje wzrostową tendencję po bardzo słabych danych za lipiec, które wynikały z obaw o negatywne skutki Brexitu dla gospodarki brytyjskiej oraz branży usługowej. Nieznaczny spadek wartości wskaźnika obserwowaliśmy tylko we wrześniu (ale wskazał on tylko na lekkie spowolnienie, a nie na recesję w sektorze). Co ciekawe, jest to piąty z rzędu odczyt, który okazuje się lepszy od prognoz.

 

Funt zareagował bardzo pozytywnie na dzisiejsze dane. Kurs GBP/USD zwyżkował po odczycie o ponad 30 pipsów, korygując poranny impuls spadkowy. Dzięki temu zwiększyła się szansa na realizację scenariusza wzrostowego kosztem scenariusza spadkowego (sprawdź ostatnią analizę GBP/USD).

 

GBPUSD - M5

Funt zyskuje dzięki bardzo dobrym odczytom PMI

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij
Zarejestruj się, aby otrzymać pełen dostęp do zasobów portalu oraz 1 nr magazynu FXMAG za darmo!