• Odbierz prezent
kurs funta kurs dolara kurs euro kurs franka

W tym tygodniu najważniejsze były decyzje banków centralnych dotyczące stóp procentowych. Jak kształtowały się kursy euro, funta i franka względem dolara w ostatnich dniach?

 

Kurs euro do dolara (EUR/USD)

Kurs euro do dolara (EUR/USD) w tym tygodniu systematycznie ulegał obniżeniu. Za jedno euro najwięcej płacono 1,1352 USD we wtorek, a najmniej 1,1168 USD w piątek. Na koniec tygodnia kurs EUR/USD wyniósł 1,1186. Na przestrzeni tego tygodnia wspólna europejska waluta straciła 0,61% względem dolara.

 Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

 

Kurs funta do dolara (GBP/USD)

Kurs funta do dolara (GBP/USD) w tym tygodniu mocno tracił. Za jednego funta najwięcej płacono 1,2687 USD we wtorek, a najmniej 1,2344 USD w piątek. Na koniec tygodnia kurs GBP/USD wyniósł 1,2359. W skali całego tygodnia funt stracił 1,30% względem amerykańskiej waluty.

 Wykres kursu funta do złotego GBP/USD

Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

 

Kurs dolara do franka (USD/CHF)

Najmniej ciekawego działo się w tym tygodniu na parze walutowej USD/CHF. Kurs dolara do franka (USD/CHF) najwięcej wynosił 0,9547 w poniedziałek, a najmniej 0,9488 we wtorek. Na koniec tygodnia kurs dolara do franka (USD/CHF) wynosił 0,9521. Na przestrzeni całego tygodnia dolar nie stracił ani nie zyskał względem szwajcarskiej waluty, kończąc notowania na tym samym poziomie, co przed tygodniem.

 Wykres kursu dolara do franka USD/CHF

Wykres kursu dolara do franka USD/CHF

 

Jakie dane wpływały na kursy euro, dolara, franka i funta w tym tygodniu?

We wtorek napłynęły dane z rynku pracy w Wielkiej Brytanii. W maju liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wyniosła 528,9 tys. wobec spodziewanych 400 tys.

W czwartek ogłoszono decyzję banku centralnego Szwajcarii. Stopy procentowe pozostały na niezmienionym poziomie -0,75%. W tym samym dniu poznaliśmy decyzję Banku Anglii o pozostawieniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie 0,10%.

W czwartek napłynęły również dane z USA. Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych okazała się wyższa niż się spodziewano i wyniosła 20,544 mln wobec prognozy 19,8 mln. Liczba zadeklarowanych wstępnych bezrobotnych wyniosła 1,508 mln wobec spodziewanych 1,3 mln. Czerwcowy wskaźnik przemysłowy wg Fed z Filadelfii wypadł natomiast lepiej od oczekiwań. Wyniósł 27,5 pkt wobec spodziewanych -23 pkt.

Notowania: GBPUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk