• Odbierz prezent
kurs funta kurs euro kurs dolara dolar australijski dolar nowozelandzki

W czwartek w centrum uwagi znalazła się decyzja Banku Anglii w sprawie stóp procentowych, a także cotygodniowe dane z amerykańskiego rynku pracy. Jak kształtują się kursy walut wieczorową porą?

 

Kurs funta do dolara (GBP/USD)

W centrum uwagi znalazł się dzisiaj funt ze względu na decyzję Banku Anglii w sprawie stóp procentowych. Pozostały one na niezmienionym poziomie 0,10%.

Czytaj także: Jakie perspektywy ma kurs funta (GBP/USD) po decyzji w sprawie stóp procentowych w Wielkiej Brytanii?

Wielkiej Brytanii podała do publicznej wiadomości informacje dotyczące swojej polityki monetarnej: Decyzja w sprawie stóp procentowych: 0,10% (prognoza: 0,10%; poprzednio: 0,10%) BoE MPC: ilość głosów za obniżeniem stóp procentowych: 0 (poprzednio: 0) BoE MPC: ilość głosów za podwyższeniem stóp p.. Czytaj
Jakie perspektywy ma kurs funta (GBP/USD) po decyzji w sprawie stóp procentowych w Wielkiej Brytanii?

Kurs funta do dolara (GBP/USD) najmniej wynosił 1,3115 w godzinach nocnych, a najwięcej 1,3185 po godzinie 12. Przed godziną 22 kurs GBP/USD jest notowany już tylko na lekkim plusie o 0,18%. W tym momencie kurs funta do dolara wynosi 1,3140.

 Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

 

Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUD/USD)

Największym wygranym czwartkowej sesji na rynku Forex jest dolar australijski. Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUD/USD) najmniej wynosił 0,7174 przed godziną 14. Przed godziną 22 kurs AUD/USD wynosi 0,7238, co stanowi dzisiejsze maksimum. Tym samym dolar australijski zyskuje 0,63% względem amerykańskiej waluty.

 

Wykres kursu dolara AUD do dolara USD

Wykres kursu dolara australijskiego do dolara amerykańskiego AUD/USD

 

Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego (NZD/USD)

Drugie miejsce zajmuje dolar nowozelandzki, zyskując 0,59% względem dolara amerykańskiego. Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego (NZD/USD) najmniej wynosił 0,6628 zł we wczesnych godzinach porannych. Przed godziną 22 kurs NZD/USD wynosi 0,6687, co stanowi dzisiejsze maksimum.

Wykres kursu dolara NZD do dolara USD

Wykres kursu dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego NZD/USD

 

Kurs euro do dolara (EUR/USD)

W godzinach wieczornych kurs euro do dolara (EUR/USD) oscyluje w okolicach wczorajszego poziomu odniesienia. Za jedno euro najwięcej płacono 1,1915 USD około godziny 8, a najmniej 1,1818 USD po godzinie 16. Przed godziną 22 kurs EUR/USD wynosi 1,1875.

 Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

 

Frank i dolar kanadyjski są notowane na niewielkim minusie względem dolara amerykańskiego. Kurs dolara do jena znajduje się w okolicach wczorajszego poziomu odniesienia.

Finviz.com 6 sierpnia

Źródło: Finviz.com 

 

Co wpłynęło na kursy walut w czwartek?

O godzinie 8 zapadła decyzja w sprawie stóp procentowych w Wielkiej Brytanii. Pozostały one na niezmienionym poziomie 0,10% zgodnie z prognozą.

W tym samym czasie napłynęły lepsze od oczekiwań dane z Niemiec. Zamówienia fabryk w czerwcu wzrosły o 27,9% m/m, co jest znacznie lepszym wynikiem od spodziewanego wzrostu o 10,1%.

Do południa poznaliśmy też wskaźnik PMI dla sektora budowlanego w lipcu w Wielkiej Brytanii. Wyniósł on 58,1 pkt wobec prognozy 57 pkt.

O godzinie 10 poinformowano, że produkcja przemysłowa we Włoszech w czerwcu wzrosła o 8,2% m/m wobec oczekiwanego wzrostu o 5,1%.

Do południa poznaliśmy też wskaźnik PMI dla sektora budowlanego w lipcu w Wielkiej Brytanii. Wyniósł on 58,1 pkt wobec prognozy 57 pkt.

O godzinie 14.30 tradycyjnie napłynęły dane z amerykańskiego rynku pracy. Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wyniosła 16,107 mln wobec spodziewanych 16,72 mln. Liczba zadeklarowanych wstępnych bezrobotnych też okazała się niższa niż się spodziewano i wyniosła 1,186 mln wobec prognozy 1,415 mln.

Czytaj także: Gdyby nie zasiłki dla bezrobotnych, w Stanach Zjednoczonych brakowałoby miejsca pod mostami

Poznaliśmy dzisiaj kolejne dane dotyczące rynku pracy w Stanach Zjednoczonych: Zadeklarowani wstępni bezrobotni: 1,186 mln (prognoza: 1,415 mln, poprzednio: 1,435 mln) 4-tyg. Średnia liczba osób ubiegających się o zasiłek: 1.337,75 tys. (poprzednio: 1.368,75 tys.) Wnioski o zasiłek dla bezrobotny.. Czytaj
Gdyby nie zasiłki dla bezrobotnych, w Stanach Zjednoczonych brakowałoby miejsca pod mostami

Notowania: GBPUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk