• Odbierz prezent
Funt traci na wartości, ryzyko drugiego lockdownu

Coraz częściej słyszy się o prawdopodobieństwie/ryzyku tego, iż Anglia wprowadzi drugi lockdown. Co jest powodem nawet rozważania takiej decyzji? Jest to wzrostowa liczba przypadków odnotowania koronawirusa.

I faktycznie, liczba przypadków, osób z wykrytym koronawirusem wzrasta.

Funt traci na wartości, ryzyko drugiego lockdownu 2 - 1

Warto by się dowiedzieć, co dokładnie znaczy CASE/przypadek. Czy przypadek to osoba z silnymi objawami, czy to osoba bez żadnych objawów? Ale to już jest temat do innych analiz. Przejdźmy do analiz finansowych.

    1. Funt traci na wartości na skutek ryzyka drugiego lockdownu.

Funt traci na wartości, ryzyko drugiego lockdownu 2 - 2

Powyżej wykres pary walutowej GBP/USD, gdzie każda ze świec obrazuje miesięczną zmianę w obrazie zmienności cen.

Fakty:

Łącząc szczyty powstaje długoterminowa linia trendu spadkowego. Widzimy iż aktualna czerwona świeca z września obrazuje odbicie od tej linii. Pamiętajmy iż jest to wykres miesięczny, wiec abyśmy mogli mówić o faktycznym odbiciu, musimy poczekać na zakończenie tego miesiąca.

Spójrzmy teraz na sytuację angielskich akcji, reprezentowane za pośrednictwem funduszu ETF Vanguard FTSE 100 ETF.

    1. Wykres dzienny ETF, ticker VUKE
    2. Funt traci na wartości, ryzyko drugiego lockdownu 2 - 3

Widzimy, iż angielskie spółki zanotowały dużo mniejsze odbicie, aniżeli miało to miejsce w USA czy w Niemczech.

W tym momencie notowania znajdują się poniżej średniej ruchomej z ostatnich 50 dni. Widzimy także, iż notowania znajdują się poniżej średnio-terminowej linii trendu spadkowego.

 

Anna Dąbrowska – Head of Poland – DIF BROKER

Żadna z informacji zawartych w niniejszym dokumencie nie stanowi oferty zakupu lub sprzedazy instrumentu finansowego ani dokonywania jakichkolwiek inwestycji. Wszystkie wyrażone opinii mogą ulec zmianie bez powiadomienia. Wszelkie opinie są osobiste dla autora i nie odzwierciedlają opinii DIF Broker Sociedade Financeira de Corretagem S.A. DIF Broker nie bierze pod uwage celów osobistych inwestycji ani sytuacji finansowej i nie sklada żadnych oświadczeń ani nie ponosi odpowiedzialności za dokladność lub kompletność informacji, ani za jakiekolwiek straty wynikajace z inwestycji opartych na tym artykule lub innych informacjach dostarczonych przez jakiegokolwiek pracownika DIF Broker Sociedade Financiera de Corretagem SA, strony trzeciej lub w inny sposób. Dotychczasowe rezultaty nie mogą stanowić gwarancji, przyszlych wyników.

 

 

Notowania: GBPUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPUSD/

Anna Dąbrowska

Head of Poland w domu maklerskim DIF Broker S.A. Expert od analizy punktowo-symbolicznej, absolwentka licznych szkoleń z zakresu analizy technicznej organizowanych przez grupę NASDAQ. Preferuje inwestycje długoterminowe z wykorzystaniem instrumentów głównie z giełd amerykańskich. Abslowentka Uniwersytetu Gdańskiego z zakresu Finansów i Bankowości.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk