• Odbierz prezent
Funt – rynek liczy na ruch parlamentu? Sprawdzamy kurs funta do dolara

Brytyjska waluta wypada nieźle w zestawieniach, chociaż teoretycznie nie ma się czym cieszyć. W kwestii Brexitu nadal mamy pat i trudno wyobrazić sobie, aby coś drgnęło w temacie negocjacji z UE przed 26 lutego, kiedy to premier May ma zdać sprawozdanie z „postępów” w Izbie Gmin.

Na jutro zaplanowano spotkanie szefowej rządu z szefem Komisji Europejskiej, ale z informacji, jakie napływają wynika, że KE nie zmieni dotychczasowego stanowiska. Lekki optymizm wokół funta można, zatem tłumaczyć oczekiwaniami, że 27 lutego, kiedy to parlament będzie głosować nad poprawkami, to wzrosną realne szanse na to, że to Izba Gmin przejmie „kontrolę” nad sytuacją na miesiąc przed planowanym wyjściem z UE i zacznie przygotowywać wniosek o wydłużenie procesu Brexitu. Na razie trudno jednak spekulować o tym, czy takowa poprawka zostanie ponownie zgłoszona do głosowania w przyszłym tygodniu, oraz jak rozłożą się głosy – biorąc pod uwagę ostatnią woltę eurosceptyków w Partii Konserwatywnej, może się okazać, że nie przejdzie ona bez poparcia części posłów opozycyjnej Partii Pracy. Do czego, zatem wezwie w najbliższych dniach Jeremy Corbyn?

1

Wykres dzienny kursu funta do złotego GBPUSD

Nota prawna

Notowania: GBPUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPUSD/

Marek Rogalski

Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim BOŚ. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk