• Odbierz prezent
Funt reaguje na dane z sektora przemysłowego

Dzisiejsze odczyty z sektora przemysłowego brytyjskiej gospodarki odbiły się na notowaniach funta. Ten umacniał się w odpowiedzi na lepsze od oczekiwań dane o produkcji.

 

Produkcja przemysłowa wrosła we wrześniu o 0,7% w stosunku do sierpnia, przy prognozie na poziomie +0,3% m/m. Dokonano również pozytywnej rewizji danych za październik – z +0,2% do +0,3% m/m. W ujęciu rok do roku produkcja rośnie o 2,5%. Prognozy zakładały wzrost dynamiki rocznej z 1,8% tylko do 1,9%.

W przypadku przetwórstwa przemysłowego również odnotowaliśmy wzrost o 0,7% m/m, przy prognozie na poziomie +0,3% m/m. Dynamika roczna nieznacznie spadła – z 2,8% do 2,7% - ale i tak okazała się wyższa od prognoz (2,4% r/r).

 

Produkcja przemysłowa r/r

produkcja przemysłowa

 

Funt pozytywnie zareagował na dane z sektora przemysłowego. W przypadku pary GBP/USD reakcja wzrostowa miała zasięg ponad 20 pipsów, ale nie przyczyniła się do trwałego umocnienia funta.

 

GBP/USD – M5

gbpusd


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk