• Odbierz prezent
Funt po 5.20 złotego. Kurs franka przy maksimach. Dolar wskoczy na 4.30PLN? Euro ucierpiało

Pierwszy pełny tydzień maja na rynku Forex przynosi stabilizację na najważniejszych parach walutowych z polskim złotym. Zarówno dolar, euro, funt oraz frank utrzymały poziomy cenowe z ubiegłego tygodnia. Za jednego dolara zapłacimy 4 złote i 20 groszy. Kurs euro oscyluje w granicach 4.55 PLN. Frank nieznacznie wzrósł do 4.32 złotego. Najlepiej prezentuje się kurs funta. Brytyjska waluta pomimo problemów związanych z Brexitem oraz koronawirusem szykuje się do wybicia. Na razie za jednego funta płacimy 5 złotych i 20 groszy.

Kurs funta bliski wyłamania

Najbliższy opór dla pary GBP/PLN znajduje się w okolicach 5 złotych i 22 groszy. Przełamanie tego poziomu powinno wygenerować silny sygnał do zakupów. Kurs funta mógłby wzrosnąć nawet w okolica 5.40 PLN.

Kurs funta do złotego GBP/PLNWykres funta do złotego na interwale dziennym

Kurs euro - czasu na wybicie jest już niewiele

Kurs euro tydzień zakończyło na poziomie 4.55 PLN. Znajdujemy się dokładnie w środkowej części tworzącej się konsolidacji. Taka sytuacja utrzymuje się już od ponad 2 tygodni. Ten tydzień mógł być istotnym przełamaniem dla rynku, ale niestety plany pokrzyżował między innymi niemiecki sąd, który dał Europejskiemu Bankowi Centralnymi 3 miesiące na poprawę programu luzowania ilościowego. To m.in. spowodowało osłabienie kursu euro EUR/PLN w drugiej połowie tygodnia.

Kurs euro do złotego EUR/PLNWykres euro do złotego EUR/PLN

Kurs dolara bliski przełamania

Bardzo blisko przełamania i wyjścia z konsolidacji był kurs dolara. Nastroje pod koniec tygodnia, pomimo fatalnych danych z USA (tragiczny odczyt NFP) znacząco się poprawiły. Giełdą w USA praktycznie udało się wyciągnąć spadki z początku tygodnia. Aktualnie za jednego dolara płacimy 4.20 PLN. Najbliższy opór dla tej pary stanowi pułap 4.28, którego przełamanie powinno być sygnałem do wzrostów.

Kurs dolara USD/PLNWykres dolara do złotego USD/PLN

Kurs franka do złotego CHF/PLN lada moment może rozpocząć rajd

Bardzo ciekawie prezentuje się sytuacja szwajcarskiej waluty. Kurs franka oscyluje w  granicach 4.30 PLN. Znajdujemy się blisko maksimów i kolejny impuls może znacząco pokrzyżować plany sprzedającym. Przełamanie 4.35 PLN może być czynnikiem przyspieszającym ewentualne wzrosty.

Kurs franka do złotego CHF/PLNWykres franka do złotego na interwale dziennym

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk