• Odbierz prezent
Funt mocno traci, dolar australijski największym przegranym. Jak prezentują się kursy euro, dolara, franka i funta na rynku Forex ?

Jak kształtują się kursy walut wieczorową porą? Jak prezentują się euro, funt, frank i dolar australijski na tle dolara amerykańskiego?

 

Spośród głównych walut najlepiej wypadł dzisiaj jen (JPY), zyskując 0,24% względem dolara amerykańskiego (USD). Drugie miejsce zajął frank (CHF), zyskując 0,19%. Pozostałe waluty tracą dzisiaj wobec dolara. Najgorzej wypadł dolar australijski (AUD), tracąc 2,02%. Drugie miejsce od końca zajął dolar nowozelandzki (NZD) ze spadkiem o 1,57% względem amerykańskiej waluty. Zachowanie poszczególnych walut na tle dolara amerykańskiego w dzisiejszym dniu przedstawia poniższy wykres:

 Finviz.com

Źródło: Finviz.com

 

Kurs euro do dolara (EUR/USD)

Kurs euro do dolara (EUR/USD) przez większą część dzisiejszego dnia znajduje się na minusie. Za jedno euro najwięcej płacono 1,1402 po godzinie 16. Po godzinie 20 kurs EUR/USD) wynosi 1,1320, co stanowi dzisiejsze minimum.  W tym momencie euro traci 0,48% względem amerykańskiej waluty.

 Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

 

Kurs dolara do franka (USD/CHF)

W godzinach wieczornych dolar jest notowany na lekkim minusie wobec franka. W tym momencie kurs dolara do franka (USD/CHF) wynosi 0,9422. Tym samym dolar traci 0,19% względem szwajcarskiej waluty. Kurs USD/CHF najwięcej wynosił 0,9460 w godzinach porannych, a najmniej 0,9376 po godzinie 18.

 Wykres kursu dolara do franka USD/CHF

Wykres kursu dolara do franka USD/CHF

 

Kurs funta do dolara (GBP/USD)

Funt dzisiaj mocno traci wobec dolara. Kurs funta do dolara (GBP/USD) najwięcej wynosił 1,2754 w godzinach nocnych. Po godzinie 20 kurs GBP/USD wynosi 1,2599, co stanowi dzisiejsze minimum. Tym samym kurs funta spada o 1,12% względem dolara amerykańskiego.

 Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

 

Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUD/USD)

Największym przegranym czwartkowej sesji jak do tej pory jest dolar australijski, który traci 2,02% względem dolara amerykańskiego. Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUD/USD) najwięcej wynosił 0,70 w godzinach nocnych. Po godzinie 20 kurs AUD/USD wynosi 0,6860, co stanowi dzisiejsze minimum.

Wykres dolara AUD do dolara USD

Wykres kursu dolara australijskiego do dolara amerykańskiego AUD/USD

 

Co wpływało na kursy walut w czwartek?

Jeszcze w godzinach nocnych napłynęły dane z Wielkiej Brytanii. W maju bilans cen nieruchomości wg RICS wyniósł -32% wobec prognozy -24%.

W godzinach porannych napłynęło nieco danych ze Strefy Euro. W I kwartale pozarolnicza lista płac we Francji uległa obniżeniu o 2% k/k wobec prognozy obniżki o 2,3%. W kwietniu produkcja przemysłowa we Włoszech spadła o 19,1% wobec spodziewanego spadku o 24%.

O godzinie 12 odbyło się spotkanie Eurogrupy, które również mogło wpływać na nastroje na rynkach.

O godzinie 14.30 napłynęły dane z USA. Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych okazała się wyższa od oczekiwań i wyniosła 20,929 mln wobec spodziewanych 20 mln. Liczba zadeklarowanych wstępnych bezrobotnych natomiast okazała się niższa od prognozy i wyniosła 1,542 mln wobec spodziewanych 1,55 mln. Wskaźnik cen dóbr produkcyjnych PPI w maju wzrósł o 0,4% m/m wobec prognozy 0,1%. Bazowy wskaźnik PPI w maju spadł o 0,1% m/m zgodnie z prognozą.

Notowania: GBPUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk