• Odbierz prezent
Funt GBP traci względem dolara amerykańskiego (USD). Dolar australijski (AUD) i dolar nowozelandzki (NZD) mocno w górę

W czwartek najważniejsza była decyzja dotycząca stóp procentowych i dane z amerykańskiego rynku pracy. Jak kształtują się kursy walut wieczorową porą? Jak prezentują się główne waluty na tle dolara amerykańskiego (USD)?

 

O godzinie 13.45 ogłoszono decyzję EBC w sprawie stóp procentowych. Pozostały one na niezmienionym poziomie 0% zgodnie z oczekiwaniami rynku.

O godzinie 14.30 napłynęły dane z amerykańskiego rynku pracy, które wypadły słabiej od oczekiwań. Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wyniosła 5,757 mln wobec prognozy 5,335 mln. Liczba zadeklarowanych wstępnych bezrobotnych wyniosła 853 tys. wobec spodziewanych 725 tys. 

 

Kurs dolara australijskiego (AUD/USD)

W czwartek w godzinach wieczornych najmocniejszą walutą na rynku Forex jest dolar australijski (AUD), który zyskuje 1,14% względem dolara amerykańskiego (USD). Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUD/USD) najmniej wynosił 0,7431 w godzinach nocnych. Po godzinie 19 kurs AUD/USD wynosi 0,7532, co stanowi dzisiejsze maksimum.

 Wykres kursu dolara AUD do dolara USD

Wykres kursu dolara australijskiego do dolara amerykańskiego AUD/USD

 

Kurs dolara nowozelandzkiego (NZD/USD)

Drugie miejsce zajmuje dolar nowozelandzki, który zyskuje 1% względem amerykańskiej waluty. Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego (NZD/USD) najmniej wynosił 0,7013 w godzinach nocnych. Po godzinie 19 kurs NZD/USD wynosi 0,7087, co stanowi dzisiejsze maksimum.

 Wykres kursu dolara NZD do dolara USD

Wykres kursu dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego NZD/USD

 

Kurs funta do dolara (GBP/USD)

Najsłabszą walutą natomiast dzisiaj jest funt brytyjski, który traci 0,84% względem amerykańskiej waluty. Za jednego funta najwięcej płacono 1,3389 USD w godzinach nocnych, a najmniej 1,3246 USD około godziny 13. Po godzinie 20 kurs funta do dolara (GBP/USD) wynosi 1,3290. Kursowi brytyjskiej waluty nie sprzyja niepewność wokół negocjacji związanych z Brexitem.

 Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

 

Euro (EUR), frank (CHF) i jen (JPY) bez większych zmian

Dolar kanadyjski zyskuje 0,67% względem dolara amerykańskiego. Po godzinie 20 kurs dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego (USD/CAD) wynosi 1,2723. Kurs euro do dolara (EUR/USD) jest notowany na lekkim plusie względem poprzedniego poziomu odniesienia i wynosi 1,2122. Kursy franka (CHF) i jena (JPY) oscylują w okolicach poprzednich poziomów odniesienia względem amerykańskiej waluty. Kurs dolara do franka (USD/CHF) wynosi 0,8876, a dolara do jena (USD/JPY) 104,28.

 Finviz.com 10 grudnia

Źródło: Finviz.com

 

Notowania: GBPUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk