• Odbierz prezent
Funt GBP pozytywnie reaguje na wieści z brytyjskiego parlamentu

Godziny popołudniowe przynoszą nagły wzrost wartości funta brytyjskiego, gdzie w relacji do dolara amerykańskiego para ta przekracza poziom 1,2900.

Z punktu widzenia wykresu kurs GBPUSD uformował wcześniej odwróconą formację głowy z ramionami, dla której została właśnie pokonana linia szyi i to z dość dużym impetem. Książkowy zasięg dla struktury wypada w rejonie 1,2940.

FXMAG forex funt gbp pozytywnie reaguje na wieści z brytyjskiego parlamentu gbpusd funt brytyjski dolar amerykański funt theresa may brexit 1

 

Funt zareagował na słowa premier May, która stwierdziła w Parlamencie mówiąc, że będzie dążyć do ustępstw ze strony UE w sprawie irlandzkiego backstopu.

Przypomnijmy, że chodzi o to, aby po opuszczeniu przez Wielką Brytanię UE na granicy między Irlandią i Irlandią Północną nie wróciły kontrole graniczne. Swobodne przekroczenie granicy między tymi państwami zostało ustanowione 20 lat temu, a zmiana tych reguł oznaczałaby dodatkowe napięcia na Wyspie.

 

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

Notowania: GBPUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPUSD/

Daniel Kostecki

Główny Analityk Conotoxia Ltd. Absolwent ekonomii na Uniwersytecie Szczecińskim. Z rynkami finansowymi związany prywatnie od 2007 roku, a zawodowo od 2010. Laureat statuetki FxCuffs w kategorii Blog Roku oraz Osobowość Roku. Autor niezliczonej ilości komentarzy i analiz dotyczących sytuacji na rynkach finansowych oraz gość ogólnopolskich stacji telewizyjnych, prasy oraz radia.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk