Advertisement
  • Odbierz prezent
kurs funta kurs jena kurs dolara kurs euro kurs funta kurs franka

Po ubiegłym tygodniu, w którym dolar tracił względem pozostałych głównych walut, w ciągu pierwszych trzech dni tego tygodnia trwa odbicie. Dolar umacnia się względem euro, franka i funta. Jedyną walutą, względem której dolar dzisiaj traci, jest jen japoński.

 

Kurs euro do dolara (EUR/USD)

Od początku tego tygodnia kurs euro do dolara (EUR/USD) spadł z poziomu 1,0974 w okolice 1,08. Na przestrzeni ostatnich trzech dni kurs EUR/USD spadł o 1,53%. W dniu dzisiejszym najwięcej za jedno euro płacono 1,0843 USD, a najmniej 1,0782 USD. Około godziny 19.30 kurs EUR/USD wynosi 1,0811.

Wykres kursu euro do dolara EUR/USD 

Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

 

Kurs franka do dolara (CHF/USD)

Podobnie zachowywał się kurs franka do dolara (CHF/USD), który osunął się z poziomu 1,0397 USD na początku tygodnia w okolice 1,024 w dniu dzisiejszym. Na przestrzeni pierwszych trzech dni trwającego tygodnia kurs franka do dolara spadł o 1,33%. Za jednego franka dzisiaj najwięcej płacono 1,0286 USD, a najmniej 1,0247 USD. W tym momencie kurs CHF/USD wynosi 1,0264.

Wykres kursu franka do dolara CHF/PLN

Wykres kursu franka do dolara CHF/USD

 

Kurs funta do dolara (GBP/USD)

Kurs funta do dolara (GBP/USD) dzisiaj też spada. Najwięcej za jednego funta dzisiaj płacono 1,2449 USD, a najmniej 1,2335 USD. W tym momencie kurs GBP/USD wynosi 1,2361. Od początku tygodnia funt stracił 1,22% względem dolara.

Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

 

Kurs jena do dolara

Jedyną walutą, względem której dolar dzisiaj traci, jest jen japoński (JPY). Na przestrzeni tego tygodnia kurs jena do dolara (JPY/USD) wzrósł o 0,74%. Dzisiaj za jednego jena najmniej płacono 0,9384 c, a najwięcej 0,9434 c. W tej chwili kurs jena do dolara wynosi 0,9426 c.

Wykres kursu jena do dolara JPY/USD

Wykres kursu jena do dolara JPY/USD

 

Jen najmocniejszy, funt najsłabszy

W dniu dzisiejszym na rynku Forex najmocniejszą walutą jest jen, który w tym dniu zyskuje 0,43% względem dolara. Wszystkie pozostałe główne waluty tracą w mniejszym lub większym stopniu wobec dolara. Najsłabiej na tle amerykańskiej waluty prezentuje się funt, tracąc 0,56%. Drugie miejsce od końca zajmuje dolar kanadyjski (CAD), tracąc 0,54%. Dolar nowozelandzki traci 0,40%, euro 0,24%, a frank szwajcarski 0,22%.

Finviz.com 6 maja

Źródło: Finviz.com

 

Co wpłynęło dzisiaj na kursy walut?

Od rana napływały mieszane dane z krajów Strefy Euro. Większość z nich dotyczyły wskaźników PMI poszczególnych krajów i całej Strefy Euro. Zamówienia fabryk w Niemczech spadły bardziej niż oczekiwano. Kwietniowy wskaźnik PMI w Hiszpanii wypadł gorzej od oczekiwań. Nieco słabiej niż prognozowano wypadł PMI we Francji. Kwietniowe PMI Włoch i Niemiec okazały się lepsze od oczekiwań. Zbiorczy wskaźnik PMI oraz wskaźnik PMI dla usług Strefy Euro również okazały się nieco lepsze od prognoz. Sprzedaż detaliczna w Strefie Euro w marcu natomiast wypadła słabiej niż oczekiwano.

Dane z Wielkiej Brytanii okazały się słabsze od prognoz. Kwietniowy wskaźnik PMI dla sektora budowlanego wyniósł 8,2 pkt wobec oczekiwanych 22 pkt.

W godzinach popołudniowych napłynęły dane z USA. Najważniejsze z nich dotyczyły rynku pracy i okazały się gorsze od oczekiwań. Zmiana zatrudnienia pozarolniczego wyniosła w kwietniu -20,236 tys. wobec prognozy -20,050 tys.

W Japonii był dzisiaj dzień wolny od pracy – Dzień Konstytucji, w związku z czym nie napłynęły z tego kraju żadne dane ekonomiczne.

 

Notowania: GBPUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk