• Odbierz prezent
Funt GBP najsłabszy. Dolar nowozelandzki i jen zyskują względem dolara USD

W piątek najważniejsze były dane dotyczące sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii i Kanadzie. Jak kształtują się kursy walut wieczorową porą?

 

Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego (NZD/USD)

W piątek w godzinach wieczornych wśród głównych walut na rynku Forex największym wygranym jest dolar nowozelandzki, zyskując 0,40% względem dolara amerykańskiego. Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego (NZD/USD) najmniej wynosił 0,6748 w godzinach nocnych, a najwięcej 0,6797 około godziny 9. Po godzinie 19 kurs (NZD/USD) wynosi 0,6878.

 Wykres kursu dolara NZD do dolara USD

Wykres kursu dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego NZD/USD

 

Kurs dolara do jena (USD/JPY)

Jen też dzisiaj zyskuje względem amerykańskiej waluty. Kurs dolara do jena (USD/JPY) najwięcej wynosił 104.87 we wczesnych godzinach porannych, a najmniej 104,27 około godziny 12. Po godzinie 16 kurs USD/JPY wynosi 104,41. Tym samym dolar traci 0,31% względem japońskiej waluty.

 Wykres kursu dolara do jena USD/JPY

Wykres kursu dolara do jena USD/JPY

 

Kurs funta do dolara (GBP/USD)

Najsłabiej prezentuje się dzisiaj funt brytyjski, który traci 0,24% względem dolara. Za jednego funta najwięcej płacono 1,2999 około południa. Po godzinie 19 kurs funta do dolara (GBP/USD) wynosi 1,2942, co jak do tej pory stanowi dzisiejsze minimum.

 Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

 

Euro (EUR), frank (CHF) i dolar kanadyjski (CAD) bez większych zmian

W godzinach wieczornych kursy pozostałych głównych walut oscylują w okolicach poprzednich poziomów odniesienia względem dolara. Kurs euro do dolara (EUR/USD) jest notowany na lekkim plusie o 0,14%. W tym momencie kurs EUR/USD wynosi 1,1864. Dolar australijski (AUD) zyskuje 0,11% względem amerykańskiej waluty. Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUD/USD) w tej chwili wynosi 0,7318. Kurs dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego (USD/CAD) znajduje się w okolicach wczorajszego poziomu zamknięcia i tym momencie wynosi 0,3176. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku szwajcarskiej waluty. W tym momencie kurs dolara do franka (USD/CHF) wynosi 0,9094.   

 

Co wpłynęło na kursy walut w piątek?

O godzinie 8 napłynęły dane z Wielkiej Brytanii. Sprzedaż detaliczna w sierpniu wzrosła o 0,8% m/m wobec spodziewanego wzrostu o 0,7%. W ujęciu rocznym wzrost wyniósł 2,8% wobec prognozy wzrostu o 3%. Bazowa sprzedaż detaliczna wzrosła o 0,6% m/m wobec spodziewanego wzrostu o 0,4%. W ujęciu rocznym wzrost wyniósł 4,3% wobec prognozy 4,2%.

O tej samej godzinie poznaliśmy dane z Niemiec dotyczące inflacji. Wskaźnik cen dóbr produkcyjnych PPI w sierpniu w ujęciu miesięcznym wyniósł 0% wobec prognozy -0,1%. W ujęciu rocznym spadek wyniósł 1,2% wobec prognozy spadku o 1,4%.

O godzinie 14.30 napłynęły dane z Kanady. Sprzedaż detaliczna w lipcu wzrosła o 0,6% m/m wobec prognozy wzrostu o 1%. Bazowa sprzedaż detaliczna spadła o 0,4% m/m wobec spodziewanego wzrostu o 0,5%. Sprzedaż hurtowa w lipcu natomiast wypadła lepiej od oczekiwań i wzrosła o 4,3% m/m wobec prognozy wzrostu o 3,5%.

O godzinie 16 podano dane z USA dotyczące nastrojów konsumentów, które wypadły lepiej od oczekiwań. Wskaźnik nastroju konsumentów Michigan we wrześniu wyniósł 78,9 pkt wobec prognozy 75 pkt. Ostateczny indeks nastrojów konsumentów Michigan we wrześniu wyniósł 73,3 pkt wobec spodziewanych 67,8 pkt.

Notowania: GBPUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk