• Odbierz prezent
Funt najciekawszą walutą. Co z euro, frankiem i jenem?

We wtorek najważniejsze były dane z rynku pracy w Wielkiej Brytanii oraz USA. Jak kształtują się kursy głównych walut wieczorową porą?

 

We wtorek o godzinie 8 na rynek napłynęły dane z rynku pracy w Wielkiej Brytanii, które wypadły lepiej od oczekiwań. Średnie wynagrodzenia z uwzględnieniem premii we wrześniu wzrosły o 1,3% wobec spodziewanego wzrostu o 1%. Stopa bezrobocia we wrześniu wyniosła 4,8% zgodnie z prognozą. Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w październiku spadła o 29,8 tys. wobec spodziewanego wzrostu o 50 tys.

O godzinie 16 podano dane z rynku amerykańskiego, które wypadły nieco słabiej od oczekiwań. We wrześniu liczba nowych miejsc pracy dzięki turystyce wyniosła 6,436 mln wobec spodziewanych 6,5 mln.

 

Kurs funta do dolara (GBP/USD) w górę

W dzisiejszym dniu najciekawszą walutą na rynku Forex jest funt brytyjski, który umacnia się względem dolara amerykańskiego. Za jednego funta najmniej płacono 1,3156 USD w godzinach nocnych, a najwięcej 1,3277 USD po godzinie 16. Po godzinie 20 kurs funta do dolara (GBP/USD) wynosi 1,3247, co stanowi wzrost o 0,67% względem poprzedniego poziomu odniesienia.

 Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

 

Kursy euro, franka i jena bez większych zmian

Po godzinie 20 kursy pozostałych głównych walut oscylują w okolicach poprzednich poziomów odniesienia względem amerykańskiej waluty. Kurs euro do dolara (EUR/USD) wynosi 1,1825. Kurs dolara do franka (USD/CHF) kształtuje się na poziomie 0,9142, a dolara do jena (USD/JPY) 105,30.

 

Notowania: GBPUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk