• Odbierz prezent
Funt GBP i jen JPY zyskują względem dolara USD

We wtorek kursy głównych walut znajdują się w okolicach wczorajszych poziomów odniesienia względem dolara amerykańskiego. Najbardziej wyróżniają się funt i jen japoński, które lekko zyskują względem amerykańskiej waluty.

 

Kurs funta do dolara (GBP/USD)

Po godzinie 19 kurs funta do dolara (GBP/USD) wynosi 1,3244, co stanowi wzrost o 0,37% względem wczorajszego poziomu odniesienia. Najmniej za jednego funta dzisiaj płacono 1,3193 USD, a najwięcej 1,3272.

 Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

 

Kurs dolara do jena (USD/JPY)

Jen również lekko zyskuje względem dolara. Kurs dolara do jena (USD/JPY) najwięcej dzisiaj wynosił 104,58, a najmniej 104,07. Po godzinie 19 kurs USD/JPY wynosi 104,18. Tym samym dolar traci 0,37% względem japońskiej waluty.

 Wykres kursu dolara do jena USD/JPY

Wykres kursu dolara do jena USD/JPY

 

Euro, frank i dolar CAD bez większych zmian

Kurs euro do dolara (EUR/USD) wynosi 1,1866, a kurs dolara do franka (USD/CHF) 0,9105. Kurs dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego (USD/CAD) również oscyluje w okolicach poprzedniego poziomu odniesienia i wynosi 1,3091.

 

Co wpłynęło na kursy walut we wtorek?

Po godzinie 14 napłynęły dane z Kanady i USA. W październiku liczba rozpoczętych budów domów w Kanadzie wypadła słabiej od oczekiwań i wyniosła 214,9 tys. wobec prognozy 222 tys.

Dane z USA też wypadły słabiej od oczekiwań. Sprzedaż detaliczna w październiku wzrosła o 0,3% m/m wobec spodziewanego wzrostu o 0,5%. Wzrost bazowej sprzedaży detalicznej wyniósł 0,2% m/m wobec prognozy wzrostu o 0,6%.

Po godzinie 15 napłynęły kolejne dane z USA. Produkcja przemysłowa w październiku wzrosła o 1,1% m/m wobec spodziewanego wzrostu o 1%.

Czynnikami wpływającymi dzisiaj na nastroje na rynkach były też przemówienia prezesów Banku Anglii oraz EBC.

Notowania: GBPUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk