• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
Funt GBP drugą najsłabszą walutą w grupie G-10. Kurs GBPUSD poniżej wsparcia 1,3050

Funt, który był na fali w piątek, dzisiaj jest drugą najsłabszą walutą w grupie G-10 po szwedzkiej koronie. Wprawdzie w weekend otrzymaliśmy pozytywne informacje w temacie Brexitu, to jednak zarówno Tusk, jak i Juncker nie precyzowali, jakoby porozumienie miało zostać osiągnięte już niedługo. Obaj raczej byli zgodni w tym, że powinno mieć miejsce do końca roku.

Dzisiaj rzecznik brytyjskiego rządu dał do zrozumienia, że wciąż istnieje wiele szczegółów do dopracowania, dodając, że istnieje różnica „między optymistycznymi komentarzami o możliwości zawarcia porozumienia, a faktycznym zawarciem porozumienia”.

Na parze GBPUSD zeszliśmy poniżej wsparcia przy 1,3050, ale nie wykluczone, że poziom ten uda się obronić. Jak widać na wykresie dziennym bazuje on naruszonej w piątek linii trendu spadkowego, oraz poziomej linii, która już się sprawdziła, a ma swój początek w maksimum z 21 maja ub.r.

 FXMAG forex funt gbp drugą najsłabszą walutą w grupie g-10. kurs gbpusd poniżej wsparcia 1,3050 gbpusd funt brytyjski dolar amerykański funt gbp/usd 1

Nota prawna

Notowania: GBPUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPUSD/

Marek Rogalski

Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim BOŚ. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk