• Odbierz prezent
Funt, euro, dolar, frank, złoty w piątek, 19 kwietnia. Kalendarz ekonomiczny Forex

Sesja piątkowa będzie specyficzną sesją. W większości państw na świecie mamy dzień wolny, ale mimo tego poznamy kilka interesujących odczytów. Sprawdźmy w jakich Państwach sesja piątkowa wolna będzie od handlu oraz jakie dane pojawią się 19 kwietnia.

Chcesz zarabiać na swoich analizach, ideach, komentarzach? 

SPRAWDŹ

Kalendarz najważniejszych wydarzeń ekonomicznych sesji piątkowej

W piątek dzień wolny będzie w następujących krajach:
Polska, Australia, Kanada, Francja, Hong Kong, Stany Zjednoczone, Singapur, Wielka Brytania, Szwajcaria, Nowa Zelandia, Hiszpania, Brazylia, Węgry, Indonezja, Włochy, Niemcy, Meksyk, Republika Południowej Afryki, Indie.

To powoduje, że tylko nieliczni brokerzy dadzą nam możliwość zajęcia transakcji (najczęściej Ci jakościowo gorsi). W przypadku polskich domów maklerskich obowiązuje dzień wolny od handlu i np. w przypadku domu maklerskiego XTB na akcjach, instrumentach CFD oraz ETF’ach nie będziemy mogli zająć pozycji. Co ciekawe już podczas sesji poniedziałkowej, 22 kwietnia, będziemy w stanie dokonywać transakcji, ale nie na wszystkich rynkach.

Wracając do kalendarza ekonomicznego. Na sesji piątkowej o 1:30 poznamy dane z Japonii. Będzie to ogólnokrajowy bazowy wskaźnik CPI oraz krajowy wskaźnik CPI. W trakcie sesji europejskiej nie poznamy żadnego ważnego odczytu. Na sesji amerykańskiej dane opublikowane zostaną o godzinie 14:30. Poznamy zezwolenia na budowę oraz rozpoczęte budowy domów,. Standardowo, jak to w piątek, o godzinie 21:30 poznamy pozycje spekulacyjne na takich instrumentach jak: dolar, funt, euro, ropa, dolar australijski, jen japoński.

Najważniejsze wydarzenia w piątek, 19 kwietnia

Kalendarz ekonomiczny na sesji piątkowej, 19 kwietnia

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk