• Sklep
  • Odbierz prezent
Funt, euro, dolar, frank w poniedziałek. Kalendarium dla kursów walut

Rozpoczęliśmy ostatni tydzień lutego. Kurs euro EURPLN poniedziałkową sesję otworzył na poziomie 4.3345. Kurs funta do złotego GBPPLN rozpoczął z pułapu 4.9922. Kurs franka do złotego CHFPLN po pierwszych godzinach zaatakował lokalny wierzchołek, przy czym otwarci e nastąpiło z poziomu 3.8228. Kurs dolara do złotego USDPLN poniedziałkowy poranek zainicjował kursem 3.8208. Sprawdźmy jak prezentują się zaplanowane wydarzenia ekonomiczne w poniedziałek, 25 lutego.

Wydarzenia ekonomiczne, które mogą wpłynąć na kurs euro, dolara, funta oraz franka

Pierwsze dane w poniedziałek pojawią się stosunkowo wcześnie. O godzinie 8:30 coś dla osób, które handlują na parach z frankiem. Poznamy poziom zatrudnienia w czwartym kwartale. To nie są aż tak istotne dane dla par z frankiem, ale nieoczekiwana wartość mogłaby spowodować większą zmienność. O godzinie 10:00 możliwe, że zmiany pojawią się na wszystkich parach z polskim złotym. Wtedy to poznamy stopę bezrobocia w styczniu. Powinna ona wzrosnąć do poziomu 6,1%. O godzinie 11:00 pierwsza dane dla funta brytyjskiego- odbędzie się konferencja prasowa prezesa BoE Marka Carneya. Godzina 12:30 to coś dla osób handlujących na parach egzotycznych - dane z Brazylii. Godzina 15:00 to również dane z Ameryki Południowej, a dokładnie z Meksyku. Poznamy wskaźnik PKB dla wspomnianej gospodarki. O godzinie 17:00 ostatnie zaplanowane wydarzenia w poniedziałkowym kalendarzu. O tej porze odbędzie się konferencja prasowa jednego z członków FOMC, która teoretycznie może wpłynąć na kurs dolara.

 25 lutego kalendarz dla euro dolara funta franka

Kalendarz ekonomiczny dla kursu euro, dolara, funta, franka, złotego w poniedziałek, 25 lutego

Kurs funta GBPPLN - opis aktualnej sytuacji

Najbardziej zmienna para walutowa w zestawieniu z polskim złotym sesję poniedziałkową rozpoczęła niemrawo. Cały czas utrzymujemy się w okolicach wierzchołka, na poziomie niespełna 5 złotych. Przełamanie tego oporu stanowić będzie istotny sygnał do zajmowania pozycji długich z poziomem docelowym wynoszącym nawet 5 złotych i 11 groszy. Ten tydzień dla funta będzie istotny jeszcze z innego powodu. Możliwe, że w Izbie Gmin dojdzie do aż 2 głosowań. Nad przyjęciem planu i ewentualnie nad przejęciem kontroli nad Brexitem przez Parlament.

 kurs funta 25 lutego

Kurs funta złotego GBPPLN wykres w ujęciu dziennym


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk