• Odbierz prezent
Funt dolar GBPUSD odwróci roczny trend? Analiza kursu funta

Ciekawie wygląda zachowanie brytyjskiego funta w stosunku do innych popularnych walut. Przede wszystkim pomimo zamieszania z Brexitem kurs funta utrzymuje swoją wartość. W stosunku do niektórych walut (np. złotego) umacnia się. Media na świecie podkreślają panujący optymizm na funcie oraz pesymizm i przepychanki w brytyjskim parlamencie. Jak mogą wyglądać notowania kursu funta w przeciągu najbliższych sesji?

Kurs funta dolara GBPUSD z roczną tendencją

Ostatnie sesje dla kursu funta niewątpliwie są optymistycznie, czego nie można powiedzieć o ostatnich 12 miesiącach. W styczniu 2018 roku kurs funta GBPUSD notowany był nawet po 1.4330. Aktualnie oscyluje w granicach 1.30, a jeszcze 2 miesiące temu był to poziom 1.2400. Dla osób, które są zwolennikami analizy technicznej na wykresie rysuje się formacja oRGR. Jest układ odwróconej formacji głowy i ramion. To wysoce skuteczny układ cenowy, który zapowiada odwrócenie trendu z tendencji spadkowej w tendencje wzrostową. Sygnałem do zakupów byłoby przełamanie poziomu 1.3200.  Co się musi wydarzyć, żeby taki scenariusz został zrealizowany? Przede wszystkim wszystkie pozytywne informacje napływające z Wielkiej Brytanii stanowią istotne wzmocnienie dla potencjału wzrostowego kursu funta. Ewentualnie przedłużenie okresu negocjacji i nowelizacja artykułu 50 powinno spowodować wzrosty kursu funta.

 Kurs funta dolara GBPUSD 21 luty

Kurs funta dolara GBPUSD w ujęciu tygodniowym

Aktualnie inwestorzy handlujący na parach z funtem oczekują na decyzje co do kolejnego głosowania w Izbie Gmin

Notowania: GBPUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPUSD/

Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk