• Odbierz prezent
Funt, dolar, euro i frank. Ile złotych zapłacimy za te waluty na rynku Forex w czwartek po południu?

W czwartek najważniejsza była decyzja w sprawie stóp procentowych w Wielkiej Brytanii, a także dane z amerykańskiego rynku pracy. Jak kształtują się kursy walut w czwartek po południu? Ile złotych zapłacimy za funta, dolara, euro i franka?

 

O godzinie 8 podano dane ze Szwajcarii. Bilans handlowy w sierpniu wyniósł 3,583 mld wobec poprzedniego odczytu 3,341 mld.

O godzinie 10 poznaliśmy dane z polskiej gospodarki. Płace w sektorze korporacyjnym w sierpniu wzrosły o 4,1% r/r wobec prognozy wzrostu o 4%. Poprzedni odczyt wynosił 3,8%. Zatrudnienie w sierpniu spadło o 1,5% w ujęciu rocznym, co było zgodne z prognozą.

O godzinie 11 napłynęły dane dotyczące inflacji w Strefie Euro. Wskaźnik CPI w sierpniu spadł o 0,4% m/m, a w ujęciu rocznym o 0,2%, co było zgodne z prognozą. Bazowy wskaźnik CPI w sierpniu wzrósł o 0,4% m/m, co również było zgodne z oczekiwaniami.

O godzinie 13 ogłoszono decyzję Banku Anglii w sprawie stóp procentowych. Pozostały one na niezmienionym poziomie 0,10%.

O godzinie 14.30 napłynął pokaźny pakiet danych z USA. Dane z rynku nieruchomości wypadły słabiej od oczekiwań. Liczba pozwoleń na budowę w sierpniu wyniosła 1,47 mln wobec prognozy 1,52 mln. Liczba rozpoczętych budów domów w sierpniu wyniosła 1,416 mln wobec prognozy 1,478 mln. Liczba ta była niższa o 5,1% m/m. Istotne były też dane z rynku pracy. Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wyniosła 12,628 mln wobec spodziewanych 13 mln. Liczba zadeklarowanych wstępnych bezrobotnych natomiast okazała się nieco wyższa niż się spodziewano i wyniosła 860 tys. wobec prognozy 850 tys. Wskaźnik przemysłowy wg Fed w Filadelfii we wrześniu wyniósł 15 pkt, co było zgodne z prognozą.

 

Kurs euro do polskiego złotego (EUR/PLN)

W czwartek kurs euro do złotego (EUR/PLN) jest notowany na lekkim plusie o 0,12% względem wczorajszego poziomu odniesienia. Najmniej za euro płacono 4,4477 zł około godziny 9, a najwięcej 4,4610 zł około godziny 15. Po godzinie 17 kurs EUR/PLN wynosi 4,4553 zł.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs dolara względem złotówki (USD/PLN)

W godzinach popołudniowych kurs dolara do złotego (USD/PLN) znajduje się w okolicach poprzedniego poziomu zamknięcia. Po godzinie 17 kurs USD/PLN wynosi 3,7695 zł. Najmniej za dolara płacono 3,7650 zł w godzinach nocnych, a najwięcej 3,7939 zł we wczesnych godzinach porannych.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs funta do złotego (GBP/PLN)

Kurs funta do złotego (GBP/PLN) też oscyluje w okolicach wczorajszego poziomu odniesienia. Po godzinie 17 kurs GBP/PLN wynosi 4,8833 zł. Najwięcej za funta płacono 4,9069 zł w godzinach porannych, a najmniej 4,8597 zł około godziny 14.

Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN 

 

Kurs franka względem polskiej waluty (CHF/PLN)

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku franka szwajcarskiego. Po godzinie 17 kurs franka do złotego (CHF/PLN) znajduje się w okolicach poprzedniego poziomu odniesienia i wynosi 4,1435 zł. Frank najmniej kosztował 4,1374 zł około godziny 10, a najwięcej 4,1533 zł po godzinie 14.

Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Jeżeli chcesz sprawdzić aktualne kursy walut, skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk