• Odbierz prezent
Funt do dolara wystrzelił powyżej 1.3100. Kursowi funta pomaga Theresa May

Dynamiczne wzrosty funta do dolara GBPUSD nie powinny być niczym dziwnym, jeżeli miałeś okazje oglądnąć poniedziałkowy LIVE prowadzony na naszym kanale youtube. Dodatkowo wpływ na kurs funta poszczególnych decyzji dotyczących Brexitu bardzo dokładnie omawiałem podczas ubiegło czwartkowego spotkania Trading Club w domu maklerskim XTB. Kurs funta oscylował wczoraj jeszcze w okolicach 1.3095 podczas gdy aktualnie wzrósł do pułapu 1.3155. Co może wpłynąć na kurs funta dolara GBPUSD w najbliższych godzinach?

Kurs funta umacnia się, przełamując ostatni lokalny wierzchołek

Przełamanie lokalnego wierzchołka stało się już faktem. To co może nas czekać to przełamanie opadającej linii trendu. Jeżeli udałoby się przełamać wspomnianą linię trendu to w przypadku głównej pary walutowej Forex jaką jest kurs funta do dolara GBPUSD mogłoby dojść nawet do odwrócenie trendu, który kontynuowany jest praktycznie od referendum Brexitowego. Przełamanie linii nastąpiłoby po przejściu poziomu 1.3200. W takim układzie moglibyśmy mówić nawet o ukształtowanie się formacji oRGR- odwróconej formacji głowy i ramion.

26 lutego kurs funta dolara GBPUSD

Kurs funta dolara GBPUSD na interwale dziennym z zaznaczoną opadającą linią szyi

Kurs funta rośnie głównie dzięki premier Wielkiej Brytanii - Theresie May

Dzisiejsze poranne informacje mocno wpłynęły na dynamikę zmian na parze GBPUSD oraz w przypadku kursu funta do złotego GBPPLN. Informacja o przesunięciu daty opuszczenia wspólnoty została przyjęta entuzjastycznie przez inwestorów indywidualnych. Więcej czasu na negocjacje sprawiłoby, że cała sytuacja z Brexitem powinna w pewnym stopniu zostać rozładowana. W takim trybie w jakim odbywają się aktualnie rozmowy ciężko o zachowanie optymizmy. To co może jednak cieszyć to fakt, że kurs funta najgorsze informacje ma już dawno zdyskontowane w swojej bieżącej wycenie. Jeżeli w środę w Izbie Gmin opóźnienie zostanie przegłosowane to wzrosty kursu funta do złotego mogą sięgnąć pułapu 5 złotych i 11 groszy.

Nagranie z czwartkowego spotkania Trading Club w XTB

Notowania: GBPUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPUSD/

Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk