• Odbierz prezent
Funt brytyjski: Spotkanie May z Junckerem przyniosło postępy ws. Brexitu

Środowe spotkanie w Brukseli premier Wielkiej Brytanii Theresy May z szefem KE Jean-Claude'em Junckerem - jak relacjonował rzecznik KE - przyniosło bardzo dobre postępy w rozmowach dotyczących Brexitu, ale wciąż nie osiągnięto ostatecznego porozumienia.

Weź udział w darmowym kursie inwestycyjnym z Dawidem Augustynem

 BIORĘ UDZIAŁ

 

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May spotkała się w środę w Brukseli z szefem Komisji Europejskiej Jean-Claude'em Junckerem w ramach przygotowań do organizowanego w niedzielę szczytu unijnego, na którym przywódcy 27 państw unijnych mają wyrazić zgodę ze strony UE na umowę dotyczącą wyjścia Zjednoczonego Królestwa ze Wspólnoty.

Według brytyjskich mediów spotkanie miało być próbą dalszych negocjacji porozumienia, zwłaszcza drażliwej kwestii granicy między Irlandią a Irlandią Północną.

 

Rzecznik KE cytowany

przez agencję Reutera powiedział po spotkaniu, że przyniosło ono "bardzo dobre postępy" w rozmowach nt. Brexitu, jednak nie osiągnięto jeszcze ostatecznego porozumienia. "Wciąż trwają prace" - powiedział rzecznik Komisji po zakończeniu spotkania. Nie chciał jednak podać żadnych szczegółów na ten temat.

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

PAP

Polska Agencja Prasowa Spółka Akcyjna – publiczna agencja prasowa, jedyna państwowa agencja informacyjna w Polsce. Zgodnie ze statutem do jej zadań należy uzyskiwanie i przekazywanie odbiorcom rzetelnych, obiektywnych i wszechstronnych informacji z kraju i z zagranicy. Agencja jest także zobowiązana do upowszechniania stanowiska Sejmu, Senatu, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Rady Ministrów, a także umożliwia innym naczelnym organom państwa prezentowanie swoich stanowisk w ważnych sprawach państwowych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk