• Odbierz prezent
Funt brytyjski rysuje ryzykowny, ale optymistyczny układ. Sprawdzamy kurs GBPUSD

Funt siłą rzeczy będzie przyciągał w najbliższych dniach największą uwagę. 10 grudnia rano poznamy szerszą interpretację Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, dotyczącą możliwości jednostronnego wypowiedzenia przez Londyn, Brexitu, co de facto zawiesza cały proces opuszczenia UE, będący odpowiedzią na przeprowadzone referendum w 2016 r.

Spread już od 0,0 pipsów

 

 SPRAWDŹ

 

Z kolei dzień później (11 grudnia)

mamy kluczowe głosowanie w Izbie Gmin nad porozumieniem wynegocjowanym przez premier May i uzgodnionym z UE, które teoretycznie może być przegrane.

Wykres dzienny kursu funta do dolara na interwale dziennym
Wykres dzienny kursu funta do dolara na interwale dziennym

Rynek zdaje się jednak nie obawiać nadmiernie „chaotycznego” Brexitu

Układ wykresu kursu funta do dolara GBPUSD pokazuje, że coraz więcej inwestorów rozważa, na ile możemy mieć do czynienia z próba wyrysowania formacji podwójnego dna przy 1,2660.

Podjęta w miniony wtorek próba złamania dna z sierpnia nie była do końca udana (naruszenie było chwilowe), a potem rynek zawrócił w górę. Sygnał kupna wygenerował dzienny oscylator MACD.

Nota prawna

Notowania: GBPUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPUSD/

Marek Rogalski

Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim BOŚ. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk