• Odbierz prezent
Fundusz Luksemburski inwestuje w farmy słoneczne Copernica

Zaczęło się od tokenów za 4 złote, a teraz Fundusz Luksemburski inwestuje 10 mln złotych w farmy słoneczne Copernica. Pozyskane środki zasilą dział projektowy Copernic Design Studio, którego zadaniem jest pozyskanie od 100 do 300 MW pozwoleń na budowę elektrowni słonecznych.

 Jeżeli dobrze wykonają to zadanie, to mają szansę na kolejne rundy finansowania, które pozwolą wybudować farmy, pozostawiając je w portfelu spółki. Fundusz luksemburski i Copernic będą miały po 50% udziałów w tych realizacjach. Prezesem spółki pozostaje Rahim Blak. Biorąc pod uwagę, że mają międzynarodowego inwestora i wspólnika, to dla Rahima Blaka ogromny zaszczyt i wyzwanie. Celem Copernica jest budowa 1000 farm słonecznych do końca 2030 roku, aby wnieść znaczący wkład w transformację energetyczną Polski. Działają niecały rok, ale wydzierżawili już prawie 400 HA gruntów pod budowę farm, a kolejne 300 HA jest w trakcie procedowania.

Copernic skupia się teraz na 3 filarach działalności:

1. Tokenizacja udziałów w farmach, które tworzą dzisiaj w Polsce rynek eProsumenta. To dzięki tokenizacji, trafimy z ofertą do rozproszonych inwestorów, którzy staną się też naszymi klientami.

2. Projektowanie farm, czyli doprowadzenie, w jak najkrótszym czasie i jak największej ilości projektów, do pozwoleń na budowę.

3. Copernic PPA - Wielkie farmy dla wielkich firm, budowane i rozliczane w modelu PPA.

Zespół Copernic konsekwentne działa, pomimo pandemii

Daniel Birnbach objął stanowisko COO Copernica. Prezes spółki Rahim Blak podziękował wszystkim Tokenariuszom za wsparcie projektu na wczesnym etapie rozwoju, dzięki czemu Copernic dzisiaj stworzył duży bank ziemi, a pierwsza farma w Starym Dzikowie jest w trakcie budowy.  Copernic to inicjatywa, która zmienia otaczający nas świat na lepsze, za sprawą energii odnawialnej. Obecnie spalane paliwa takie jak węgiel, ropa czy gaz w znacznym stopniu zatruwają naszą planetę. Emisja CO2 w Polsce jest najwyższa od 20 lat, dlatego misją i celem Copernica jest stworzenie Polski bez smogu i węgla! A to wszystko dzięki energii słonecznej.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk