• Odbierz prezent
AKTUALIZACJA: Fundusz hipoteczny z Krakowa usunięty z listy ostrzeżeń publicznych KNF

Fundusz Hipoteczny Yanok Sp z o.o. został usunięty z listy ostrzeżeń publicznych

 

Treść artykułu z maja 2018 roku:

Na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego został wpisany nowy podmiot. Jest nim spółka, która według KNF przyjmowała wkłady pieniężne w celu obciążenia ich ryzykiem, nie posiadając zezwolenia Komisji na prowadzenie takiej działalności.

W związku z zawiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 171 ust. 1 w zw. z ust. 3 ustawy Prawo bankowe (wykonywanie czynności bankowych, w szczególności przyjmowanie wkładów pieniężnych w celu obciążania ich ryzykiem, bez zezwolenia KNF) na listę ostrzeżeń publicznych KNF trafił Fundusz Hipoteczny Yanok sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie.

Zawiadomienie zostało złożone przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego do Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Na stronie internetowej spółki wpisanej na ‘czarną listę’ KNF znajdziemy informacje o tym ,że zajmuje się ona udzielaniem krótkoterminowych pożyczek hipotecznych i oferowaniem inwestycji kapitałowych opartych na nieruchomościach.Pełna lista ostrzeżeń KNF jest dostępna TUTAJ

Dzięki nowej aplikacji - KNF Alert - możesz być na bieżąco informowany o ostrzeżeniach publicznych KNF. Aplikacja jest dostepna do pobrania w Google Play.

 


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk