• Odbierz prezent
Fundusz George’a Sorosa zainwestował w kryptowaluty
fot. freepik.com

Portal CNBC poinformował, że jedna z kluczowych osób zarządzającym funduszem Soros Fund Management przyznała, iż firma posiada trochę kryptowalut. Do tej pory fundusz słynął z inwestycji w tradycyjne aktywa.

 

W tym tygodniu spółka zarządzająca aktywami, założona przez słynnego inwestora, miliardera i filantropa George’a Sorosa -  Soros Fund Management ujawniła, że wśród swych aktywów posiada kryptowalutę bitcoin. W wywiadzie dla Bloomberga, Dawn Fitzpatrick – dyrektor generalny i szefowa ds. zarządzania inwestycjami przyznała, że firma ma „trochę coinów, ale niedużo”. Stwierdziła: „Nie jestem pewna, czy bitcoin jest spostrzegany tylko jako ochrona przed inflacją. Myślę, że przekroczył przepaść do głównego nurtu.” Fitzpatrick zwróciła także uwagę, że obecnie kapitalizacja rynkowa kryptowalut przekracza 2 biliony dolarów i mają one ponad 200 milionów użytkowników. Dodała również, że „kryptowaluty jako takie są mniej interesujące niż przypadki wykorzystania DeFi (zdecentralizowanych finansów) i podobnych rzeczy”.

W ciągu ostatnich dwóch dni cena bitcoina wzrosła o 10% z 50 000 USD do 55 000 USD. Przed tygodniem kurs bitcoina oscylował w okolicach 43 000 USD, a jeszcze na początku roku można było nabyć go za 29 000 USD. Nie tylko bitcoin mocno zyskuje w tym roku. Cena kryptowaluty Ethereum (ETH) wzrosła trzykrotnie – od 1000 USD na początku roku do ponad 3000 USD w chwili obecnej.

Kryptowaluty zyskują na popularności mimo zagrożeń ze strony rządowych organów regulacyjnych w różnych krajach. Obawy te jednak zmniejszyły się, gdy przewodniczący Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd – Gary Gensler i sekretarz skarbu – Janet Yellen oświadczyli, że nie mają w planach nakładania restrykcji na obrót kryptowalutami.

Soros Fund Management ma stosunkowo długą historię. Został założony  w 1970 r. przez George'a Sorosa i jego partnera biznesowego Jima Rogersa. Do tej pory fundusz Sorosa słynął ze swych inwestycji w tradycyjne aktywa.

Portal CNBC próbował skontaktować się z przedstawicielami funduszu, aby dowiedzieć się, ile posiada bitcoinów i kiedy zostały one zakupione, jednak pytania te pozostały bez odpowiedzi. Wiadomo jednak, że firma wyrażała zainteresowanie kryptowalutami już w 2018 r., a pierwsze wzmianki prasowe dotyczące inwestycji w te aktywa zostały opublikowane w lipcu bieżącego roku.

 

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk