• Odbierz prezent
Fundusz ETF na Ethereum wejdzie na giełdę w Toronto
fot. freepik.com

Instrumenty finansowe oparte na kryptowalutach cieszą się coraz większą popularnością wśród inwestorów. W ostatnim czasie duże zainteresowanie wzbudza kryptowaluta Ethereum i oparte na niej instrumenty finansowe. W najbliższym czasie na Giełdzie Papierów Wartościowych w Toronto zadebiutuje fundusz ETF oparty na Ethereum.

 


Zobacz, jakie publikacje makroekonomiczne mogą mieć wpływ na rynki! Śledź kalendarz ekonomiczny i nie przegap istotnych danych

 

 

Portal Cointelegraph poinformował, że w najbliższym tygodniu firma inwestycyjna zarządzająca aktywami cyfrowymi – 3iQ rozpocznie IPO funduszu notowanego na giełdzie (ETF) opartego na kryptowalucie Ethereum (ETH). Fundusz pod nazwą „The Ether Fund” będzie notowany na giełdzie Papierów Wartościowych w Toronto pod tickerem QETH.U. Do 10 grudnia fundusz zamierza pozyskać z oferty ponad 100 milionów dolarów.

Firma inwestycyjna 3iQ zarządza aktywami o wartości ponad 400 milionów dolarów kanadyjskich (CAD), skupiając się przede wszystkim na kryptowalutach: Bitcoin, Litecoin i Ethereum. W swym oświadczeniu prasowym firma zwróciła uwagę na patriotyczny aspekt związany z debiutem funduszu w Kanadzie. Firma stwierdziła: Koncepcja Ethereum została opracowana w Kanadzie w 2013 r., a następnie uruchomiona przez grupę technologów na całym świecie.” Współtwórca i główna postać kojarzona z Ethereum – Vitalik Buterin wraz z rodziną przeniósł się z Rosji do Kanady w wieku 6 lat.

Portal Cointelegraph zwraca uwagę, że jak do tej pory inwestorzy wyrażają duży popyt na publicznie dostępne instrumenty inwestycyjne oparte na Ethereum. Przykładem może być fundusz powierniczy ETHE firmy Grayscale, który przyciąga coraz więcej klientów. Są oni skłonni inwestować swe środki nawet z ogromną premią powyżej wartości netto aktywów funduszu. Takie fundusze są chętnie wybieraną formą inwestycji przez inwestorów, którzy nie chcą lub nie mogą przechowywać bezpośrednio swych kryptowalut.

W ostatnim czasie nastąpił znaczący rozwój nowych funduszy inwestujących w kryptowaluty na całym świecie. W listopadzie firma 3iQ wprowadziła w Kanadzie także fundusz  oparty na Bitconie – The Bitcoin Fund. W zeszłym miesiącu gigant inwestycyjny VanEck uruchomił w Niemczech ETN oparty na Bitcoinie – VanEck Bitcoin ETN.

Od początku roku kurs Ethereum wzrósł o 302%. Obecnie 1 ETH kosztuje 598 USD. W tym czasie kurs Bitcoina wzrósł o 162%. W tym momencie cena 1 BTC wynosi 18 979 USD.

Czytaj także: Czym jest ETN? Co wybrać: fundusz ETF czy instrument dłużny ETN na indeks? Definicja ETN

Czym jest ETN i w jaki sposób różni się od ETF? Co musisz wiedzieć zanim zdecydujesz się zainwestować za pośrednictwem ETN i dla kogo jest to odpowiedni instrument?   Czym jest ETN? Definicja Exchange Traded Notes ETN to akronim od Exchange Traded Notes, co można przetłumaczyć jako noty giełdowe .. Czytaj
Czym jest ETN? Co wybrać: fundusz ETF czy instrument dłużny ETN na indeks? Definicja ETN

Notowania: ETHEREUM

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/ETHUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, redaktor portalu FXMAG.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk