• Odbierz prezent
Fundamenty pomagają w obronie wsparcia na GBP/USD

Dzisiejsze odczyty dotyczące produkcji przemysłowej w Wielkiej Brytanii pomogły notowaniom GBP/USD obronić ważną strefę wsparcia. Z perspektywy technicznej, kluczowym aspektem jest obecnie zachowanie kursu w wąskiej konsolidacji.

 

ONS wskazuje, że produkcja przemysłowa w czerwcu wzrosła o 0,5% w stosunku do maja, choć oczekiwano wzrostu tyko o 0,1%. To największy miesięczny wzrost w tym roku.

Dynamika roczna wzrosła z kolei z -0,2% do 0,3% (prognoza: -0,1%) i po dwóch miesiącach ze spadkiem produkcji r/r dynamika ponownie jest dodatnia.

W przypadku przetwórstwa przemysłowego nie odnotowano zmian w ujęciu miesięcznym (zgodnie z prognozą), a dynamika roczna wzrosła z 0,3% do 0,6% (również zgodnie z prognozą).

 

Produkcja przemysłowa (r/r)

produkcja przemysłowa

 

Dzisiejsze odczyty okazały się pozytywne dla funta. Po publikacji kurs GBP/USD zwyżkował o około 20 pipsów. Warte odnotowania jest to, że dobre fundamenty pomogły w obronie wsparcia przy poziomie 1,296, które jest testowane po raz drugi w ostatnich dniach. Poziom 1,296 jest obecnie niezwykle istotny z perspektywy krótko- i średnioterminowej. Jego przebicie mogłoby oznaczać kontynuację krótkoterminowej tendencji spadkowej, a z kolei obrona wsparcia i przebicie poziomu 1,301 to potencjalny sygnał powrotu do średnioterminowej tendencji wzrostowej.

 

GBP/USD - H4

gbpusd


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk