• Odbierz prezent
Fundacja NEM (XEM) tnie koszty z powodu bessy na rynku kryptowalut

Fundacja NEM, zarządzająca wielofunkcyjną platformą blockchain o tej samej nazwie, poinformowała o konieczności zmiany modelu działania i wprowadzenie znacznych oszczędności, ze względu na dotkliwe spadki notowań kryptowaluty XEM oraz trwającej od ponad roku bessy na rynku kryptowalut.

 

Dotychczas Fundacja NEM dysponowała statutowymi funduszami w wysokości 9 mln XEM miesięcznie (równowartość ok. 360 tys. dolarów), od lutego jednak jej wydatki zostaną zmniejszone o ponad połowę (cel to 60%).

W ramach oszczędności zlikwidowane zostaną regionalne zespoły, na rzecz developerów skupiających się na rozwoju konkretnych produktów, którzy będą mieć ściśle wyznaczone cele, z których rozliczał będzie ich zarząd fundacji. Oprócz tego, zredukowane zostaną fundusze na promocję projektu i cele marketingowe. Oświadczenie Fundacji NEM nie mówi wprost o zwolnieniach dotychczasowych pracowników, jednakże zwraca uwagę, że utrzymanie dotychczasowej liczebności zespołu nie będzie z oczywistych względów możliwe.

 

Fundacja zaznacza jednak, że oszczędności dotyczą wyłącznie jej samej, nie zaś platformy NEM.

 

NEM jest jednym z dotkliwiej doświadczonych przez spadki na rynku altcoinem - od szczytów ze stycznia zeszłego roku stracił niemal 98% swojej wartości. Aktualnie XEM notowany jest po 0.043 dolara, tracąc ponad 8% w ciągu ostatniej doby.

Czytaj także: NEM (XEM) - co musisz o nim wiedzieć? Opis kryptowaluty, historia, notowania, opinie

NEM (XEM) to rozbudowana, zdecentralizowana platforma oparta na technologii blockchain, z własną kryptowalutą XEM. NEM zapewnia rozwiązania dla przedsiębiorców i developerów, takie jak m.in. możliwość tworzenia smart assets (niezależnych tokenów w sieci NEM), kontraktów multi-signature (wymagających.. Czytaj
NEM (XEM) - co musisz o nim wiedzieć? Opis kryptowaluty, historia, notowania, opinie

 

Trwająca od wielu miesięcy bessa na rynku kryptowalut w znaczącym stopniu uderzyła w projekty blockchainowe, zmuszając do oszczędności i redukcji etatów m.in. zespoły Steemit, ConsenSys, czy nawet giganta produkującego koparki - Bitmain. Czołowy zespół developerów Ethereum Classic (ETC Dev) zmuszony był nawet do zakończenia swojej działalności w grudniu zeszłego roku.

Czytaj także: ConsenSys - wiodący start-up Ethereum zwalnia ponad 150 pracowników

ConsenSys, czołowe studio developerskie dla aplikacji tworzonych w sieci Ethereum (ETH), poinformowało w czwartek 6 grudnia o reorganizacji, skutkującej zwolnieniem 13% swoich dotychczasowych pracowników (ok. 150 osób). O tym, że słaba koniunktura na rynku kryptowalut uderza również w firmy świadcz.. Czytaj
ConsenSys - wiodący start-up Ethereum zwalnia ponad 150 pracowników

 

Notowania: XEMBTC

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/XEMBTC/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk