• Odbierz prezent
Fundacja ING Dzieciom kończy 30 lat

Z okazji 30-lecia fundacja oddaje logo w ręce dzieci, aby stało się wyrazem idei zawartej w nazwie i realizowanej w działaniach fundacji.

Fundacja ING Dzieciom oddaje dziś przestrzeń swojego znaku firmowego właśnie dzieciom, nie tylko symbolicznie, ale naprawdę – zapraszamy dzieci do tworzenia, polegając na ich kreatywności i ufając ich pomysłom. Powierzamy im tak ważną dla każdej organizacji przestrzeń, bo w naszej fundacji to właśnie dzieci są najważniejsze. Pragnąc też zaakcentować sposób, w jaki działamy, zdecydowaliśmy że nasze logo będzie się zmieniać. Tak jak reagujemy na zmieniającą się rzeczywistość, dostosowujemy nasze programy, tak też raz na jakiś czas zmienimy grafikę w naszym logo. W ten sposób chcemy pokazać nasz dynamiczny charakter, otwartość na nowe zjawiska, pomysły i możliwości – podkreśla Agata Tomaszewska, Prezeska Fundacji ING Dzieciom.

Młodzi ludzie, którzy byli na Turnusie Uśmiechu lub z którymi współpracują lokalni wolontariusze ING,

mogli za pomocą kilku ruchów pędzla zaproponować znak dla fundacji. Nowa koncepcja logo została stworzona z projektantem Jakubem de Barbaro, który wraz z dziećmi z trzech domów dziecka w Golance Dolnej, Wojsławicach i Wrocławiu, przeprowadził warsztaty, na których wychowankowie malowali to, z czym im się kojarzy Fundacja ING Dzieciom. Prace dzieci i nastolatków będą zwizualizowane zarówno w logo, jaki i na wizytówkach czy papierze firmowym oraz zaprezentowane w galerii na stronie internetowej ingdzieciom.pl.

Główną wartością, którą się kierujemy jest dobro dzieci,

dbałość o ich godność i podmiotowość. Zapraszając dzieci do naszych działań, dbamy o to, aby ich opinie i pomysły zawsze zostały usłyszane przez dorosłych. Zachęcamy więc do wspólnego planowania projektów, wsłuchiwania się w głos młodych, aby budować w nich poczucie własnej wartości i sprawczości – dodaje Agata Tomaszewska, Prezeska Fundacji ING Dzieciom.

Fundacja została powołana w 1991 roku przez Bank Śląski

Najpierw jako Fundacja Banku Śląskiego i zajmowała się kształceniem w zakresie ekonomii i bankowości komercyjnej oraz edukacją przedsiębiorczości. W 2005 roku nazwa została zmieniona na Fundację ING Dzieciom i zakres działalności został skoncentrowany na wyrównywaniu szans życiowych dzieci i młodzieży, wspieranie ich rozwoju, edukacji i samodzielności. Fundacja działa we współpracy z wolontariuszami – pracownikami ING, którzy w całej Polsce prowadzą różnorodne zajęcia dla dzieci, zależnie od ich potrzeb i zainteresowań. Serce Fundacji ING Dzieciom bije w Wiśle, gdzie na Turnusach Uśmiechu gości rocznie około 1000 osób. Fundacja realizuje swoją misję poprzez autorskie programy, współpracując z organizacjami społecznymi, szkołami i różnymi placówkami dla dzieci. 


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk