• Odbierz prezent
Frank znokautowany! Dolar australijski w centrum uwagi. Dolar USD, euro EUR, funt GBP wieczorem na rynku Forex

We wtorek w centrum uwagi znalazł się dolar australijski ze względu na decyzję Banku Rezerwy Australii w sprawie stóp procentowych. Napłynęły również mieszane dane z europejskich gospodarek, a także lepsze od oczekiwań dane z USA. Jak kształtują się kursy walut wieczorową porą?

 

Kurs dolara australijskiego (AUD/USD) w centrum uwagi

O godzinie 6.30 ogłoszono decyzję banku centralnego Australii w sprawie stóp procentowych. Pozostały one na niemienionym poziomie 0,25%. Po ogłoszeniu decyzji kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUD/USD) uległ istotnemu umocnieniu, ale w dalszej części dnia osunął się w dół. Kurs AUD/USD najwięcej wynosił 0,7413 w godzinach porannych, a najmniej 0,7360 w godzinach wieczornych. Po godzinie 20 kurs AUD/USD oscyluje w okolicach wczorajszego poziomu odniesienia i wynosi 0,7363.

 Wykres kursu dolara AUD do dolara USD

Wykres kursu dolara australijskiego do dolara amerykańskiego AUD/USD

 

Czytaj także: Kolejna wzrostowa fala na kursie dolara AUD/USD w dniu decyzji w sprawie stóp procentowych Australii

Dzisiejszej nocy poznaliśmy decyzję australijskiego Banku Centralnego w sprawie stóp procentowych w Australii. Zgodnie z oczekiwaniami, stopy procentowe pozostały bez zmian. Główna stopa procentowa w Australii wynosi 0,25% (prognoza: 0,25%; poprzednio: 0,25%). Stopy procentowe w przeszłości Pandem.. Czytaj
Kolejna wzrostowa fala na kursie dolara AUD/USD w dniu decyzji w sprawie stóp procentowych Australii

 

Kurs euro do dolara (EUR/USD)

W godzinach wieczornych kurs euro do dolara (EUR/USD) jest notowany na lekkim minusie o 0,22% względem wczorajszego poziomu odniesienia. Najwięcej za jedno euro płacono 1,2010 USD przed godziną 16. W tym momencie kurs EUR/USD wynosi 1,1904, co stanowi dzisiejsze minimum.

 Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

 

Kurs dolara do franka (USD/CHF)

Na wtorkowej sesji spośród głównych walut najmocniej względem dolara traci frank szwajcarski. Kurs dolara do franka (USD/CHF) najmniej wynosił 0,8999 w godzinach porannych, a najwięcej 0,9110 zł po godzinie 16. Po godzinie 21 kurs USD/CHF wynosi 0,9094. Tym samym dolar zyskuje 0,62% względem szwajcarskiej waluty.

 Wykres kursu dolara do franka USD/CHF

Wykres kursu dolara do franka USD/CHF

Kursy pozostałych głównych walut oscylują w okolicach poprzednich poziomów odniesienia względem dolara amerykańskiego. Kurs funta do dolara (GBP/USD) wynosi 1,3377. Kurs dolara do jena (USD/JPY) wynosi 105,98.

 Finviz.com 1 września godz. 21

Źródło: Finviz.com

 

Po godzinie 9 napłynęły dane z poszczególnych krajów Strefy Euro dotyczące wskaźnika PMI. Wskaźnik PMI dla przemysłu w Hiszpanii w sierpniu wyniósł 49,9 pkt wobec spodziewanych 52,8 pkt. Wskaźnik PMI w Szwajcarii wyniósł 51,8 pkt wobec prognozy 52 pkt.

Wskaźnik PMI dla przemysłu we Włoszech natomiast wypadł lepiej od oczekiwań i wyniósł 53,1 pkt wobec spodziewanych 52 pkt. PMI we Francji również okazał się wyższy od prognozy i wyniósł 48,9 pkt wobec spodziewanych 49 pkt.

Wskaźnik PMI dla przemysłu w Niemczech natomiast wypadł słabiej od oczekiwań i wyniósł 52,2 pkt wobec prognozy 53 pkt. Stopa bezrobocia w Niemczech w sierpniu okazała się zgodna z szacunkami i wyniosła 6,4%.

Sierpniowy wskaźnik PMI dla przemysłu w całej Strefie Euro wyniósł 51,7 pkt zgodnie z oczekiwaniami.

O godzinie 10.30 poznaliśmy dane z Wielkiej Brytanii. Wskaźnik PMI dla przemysłu w sierpniu wyniósł 55,2 pkt wobec prognozy 55,3 pkt.

O godzinie 11 napłynęły kolejne dane ze Strefy Euro. Wskaźnik CPI w sierpniu spadł o 0,4% m/m. W ujęciu rocznym spadek wyniósł 0,2% wobec spodziewanego wzrostu o 0,2%. Bazowy wskaźnik CPI wzrósł o 0,4% r/r, podczas gdy prognoza zakładała wzrost o 0,8%. Stopa bezrobocia w Strefie Euro w lipcu wyniosła 7,9% wobec spodziewanych 8%.

W godzinach popołudniowych napłynęły dane z USA. Wskaźnik PMI dla przemysłu w sierpniu wyniósł 53,1 pkt wobec prognozy 53,6 pkt. Wskaźnik ISM dla przemysłu w sierpniu wypadł lepiej od oczekiwań i wyniósł 56 pkt wobec spodziewanych 54,5 pkt. Indeks ISM dla przemysłu dot. zatrudnienia wyniósł 46,4 pkt wobec prognozy 45,8 pkt.

Notowania: USDCHF

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDCHF/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk