• Odbierz prezent
Frank umacnia się. Co z euro, funtem i jenem? Kursy głównych walut we wtorek wieczorem

Wtorek upłynął pod znakiem słabych danych z USA. Jak kształtują się kursy walut wieczorową porą? Jak prezentują się główne pary walutowe?

 

O godzinie 13.30 napłynęły słabsze od oczekiwań dane dotyczące sprzedaży detalicznej w USA. Sprzedaż detaliczna w lutym spadła o 3% m/m wobec prognozy spadku o 0,5%. Bazowa sprzedaż detaliczna spadła o 2,7% m/m wobec spodziewanego spadku o 0,1%. Słabiej od oczekiwań wypadły też dane dotyczące produkcji przemysłowej, które podano po godzinie 14. Produkcja przemysłowa w lutym spadła o 2,2% m/m wobec prognozy wzrostu o 0,3%. W ujęciu rocznym spadek wyniósł 4,25%.

 

Kurs euro do dolara (EUR/USD)

Po godzinie 21 kurs euro do dolara (EUR/USD) jest notowany na minusie o 0,16% względem poprzedniego poziomu odniesienia i wynosi 1,1905. Największa zmienność na kursie EUR/USD panowała w godzinach popołudniowych, kiedy za jedno euro najwięcej płacono 1,1951 USD, a najmniej 1,1882 USD.

 Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

 

Kurs funta do dolara (GBP/USD)

Po godzinie 21 kurs funta do dolara (GBP/USD) oscyluje w okolicach poprzedniego poziomu odniesienia i wynosi 1,3897. Za funta najmniej płacono 1,3809 USD do południa, a najwięcej 1,3905 USD po godzinie 18.

 Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

 

Kurs dolara do franka (USD/CHF)

Dolar dzisiaj osłabia się względem franka szwajcarskiego (CHF). Po godzinie 21 kurs dolara do franka (USD/CHF) wynosi 0,9247, co stanowi spadek o 0,32%. Największa zmienność na kursie USD/CHF panowała do południa, kiedy za jednego dolara najwięcej płacono 0,9287 CHF, a najmniej 0,9242 CHF.

 Wykres kursu dolara do franka USD/CHF

Wykres kursu dolara do franka USD/CHF

 

Dolar kanadyjski (CAD) zyskuje, jen (JPY) bez większych zmian

Dolar amerykański lekko osłabia się też względem dolara kanadyjskiego. Po godzinie 21 kurs dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego (USD/CAD) wynosi 1,2440, co stanowi spadek o 0,32% względem poprzedniego poziomu odniesienia. Kursy pozostałych głównych walut oscyluje w okolicach poprzednich poziomów odniesienia wobec dolara amerykańskiego. W tym momencie kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUD/USD) wynosi 0,7747, a dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego (NZD/USD) 0,7192. Kurs dolara do jena (USD/JPY) wynosi 109,00.

 

 

Notowania: USDCHF

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDCHF/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk