• Odbierz prezent
  • Odbierz prezent
Frank tąpnął. Euro dramatycznie przecenione. Dolar tylko po 3.93. Funt wraca do spadków

Po ponad miesięcznych wzrostach kursu złotego przyszedł czas na korektę. Złoty umocnił się w stosunku do większości istotnych walut. Skala spadków była jednak zdecydowanie większa niż oczekiwali tego inwestorzy. W zaledwie jeden tydzień odrobione zostały 3-tygodniowe wzrosty. Kurs euro dosłownie zanurkował. 8 groszowa przecena euro to jedno z największych zaskoczeń tygodnia. Wyrok TSUE dot. kredytów frankowych znacząco pomógł w umocnieniu złotego. Kurs funta sesje piątkową zakończył na poziomie 4 złotych i 85 groszy. Licząc od lokalnego wierzchołka spadki sięgają już 10 groszy. Funt jednak może kontynuować spadki w związku z planowanym Brexitem. Widmo odwrócenia trendu ciąży dolarowi. Kurs dolara zaliczył najmocniejszą tygodniową przecenę od 3 lat. Odetchnąć mogą frankowicze. Kurs franka do złotego CHF/PLN tąpnął. Spadki sięgają 10 groszy, a to dopiero początek przeceny.

Kurs franka dramatycznie przeceniony

Dynamika spadków kursu franka CHF/PLN zaskoczyła inwestorów. Na wykresie tygodniowym ukształtowała się formacja podwójnego wierzchołka. To oznaka spadków. Sygnałem do kontynuacji przeceny byłoby przekroczenie poziomu 3 złotych i 93 groszy.

Kurs franka do złotegoKurs franka do złotego CHF/PLN zanotował jedną z najmocniejszych przecen w historii

Funt spada w oczekiwaniu na Brexit

Funt piątkową sesję zakończył zdecydowanie poniżej 4 złotych i 90 groszy. Tak dynamiczne spadki mogą oznaczać problemy brytyjskiej waluty tuż przed Brexitem. Z Wielkiej Brytanii napływają informacje o możliwym twardym Brexicie, ale teoretycznie wyjście to jest niemożliwe w związku z uchwaloną ustawą przez Parlament. Został niespełna miesiąc i napięcie powinno rosnąć.

Kurs funta do złotego GBP/PLNKurs funta do złotego GBP/PLN na interwale tygodniowym

Euro zaskoczyło

Kurs EUR/PLN zaliczył ogromną przecenę. Takich spadków w ujęciu tygodniowym nie było już dawno. To jasny komunikat- tendencja boczna ma się dobrze i będzie przez rynek dalej kontynuowana. Rynkowy consensus to 4.30 złotego i pewnie ten poziom zobaczymy w nadchodzącym tygodniu. Kurs euro sesje zakończył na poziomie 4.32 PLN.

Kurs euro do złotego EUR/PLNKurs euro do złotego EUR/PLN na interwale tygodniowym

Dolar nie rozpieszcza

Kurs dolara USD/PLN, podobnie jak inne waluty, został mocno przeceniony. Spadki przyspieszyły po wyroku TSUE. W 3 dni kurs dolara stracił 6 groszy. Zamknięcie wypadło na poziomie 3 złote i 93 groszy.

Kurs dolara do złotegoKurs dolara do złotego USD/PLN zalicza słaby tydzień

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk