• Odbierz prezent
Frank solidnie potaniał. Kurs dolara i euro do franka ostro w górę!

Zmora wielu osób, które niekoniecznie świadomie stały się uczestnikami rynku walutowego, czyli frank szwajcarski, solidnie w ostatnim czasie potaniał. Dla spekulantów to również dobra informacja, ponieważ pary z CHF były w ostatnich tygodniach jednymi z nielicznych, gdzie pojawiały się silne i jednokierunkowe trendy nadające się do swing tradingu.

Kurs pary USDCHF pokonał ostatni szczytu i tym samym wzrósł do najwyższego poziomu od marca 2017 roku. Od strony technicznej tak silnej zwyżce sprzyjał omawiany z poprzednim komentarzu dotyczącym szwajcarskiej waluty układ korekty nieregularnej z potencjalnym selling climax oraz akumulacją. To wszystko w dodatku na końcu potencjalnej korekty nieregularnej.

1

Wykres kursu dolara do franka USDCHF, H4. Źródło: platforma Conotoxia.

Z tej perspektywy zasięg dla impulsu, czyli ostatni szczyt, został już zrealizowany ku uciesze rynkowych byków. Niemniej jednak fala wyprzedaży CHF przetoczyła się przez szeroki rynek, a było to zapoczątkowane również delikatną interwencją słowną, w ramach której przedstawiciele SNB (bank centralny Szwajcarii) stwierdzili, że jak będzie taka potrzeba, to mogą jeszcze bardziej obniżyć stopy procentowe

, które i tak są już ujemne. Możliwe, że wszystko przez to, że w pewnym momencie kurs EURCHF znalazł się na najniższym poziomie od wakacji 2017, co Szwajcarom nie było na rękę. Od tego czasu wyprzedaż CHF jest wyraźnie widoczna.

1

Kurs euro do franka EURCHF, W1. Źródło: platforma Conotoxia.

Na tym wszystkim skorzystał również złoty, gdzie nasza waluta umocniła się w rejon ostatnio obserwowany na przełomie stycznia oraz lutego, czyli do poziomu 3,75.

Nota prawna


Daniel Kostecki

Główny Analityk Conotoxia Ltd. Absolwent ekonomii na Uniwersytecie Szczecińskim. Z rynkami finansowymi związany prywatnie od 2007 roku, a zawodowo od 2010. Laureat statuetki FxCuffs w kategorii Blog Roku oraz Osobowość Roku. Autor niezliczonej ilości komentarzy i analiz dotyczących sytuacji na rynkach finansowych oraz gość ogólnopolskich stacji telewizyjnych, prasy oraz radia.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk