• Odbierz prezent
kurs franka kurs euro kurs funta kurs dolara dolar nowozelandzki

W tym tygodniu napłynęły optymistyczne dane ze Strefy Euro. Istotna też była decyzja banku centralnego Nowej Zelandii dotycząca stóp procentowych. Jak kształtowały się kursy głównych walut na rynku Forex w minionym tygodniu?

 

Kurs euro do dolara (EUR/USD)

Pierwsza połowa tygodnia sprzyjała umocnieniu się euro względem dolara. Kurs euro do dolara EUR/USD najmniej wynosił 1,1168 w poniedziałek, a najwięcej 1,1348 we wtorek. Wtorek upłynął wśród licznie napływających wskaźników PMI z różnych gospodarek, w tym także z krajów europejskich i całej Strefy Euro, które okazały się lepsze od prognoz.

W dalszej części tygodnia kurs euro lekko osunął się w dół względem amerykańskiej waluty, a końcówka tygodnia upłynęła spokojnie. Na koniec notowań kurs EUR/USD wyniósł 1,1218. W skali całego tygodnia euro zyskało 0,37% względem dolara.

Kurs euro do dolara EUR/USD

Wykres kursu euro do dolara EUR/USD 

 

Kurs dolara do franka (USD/CHF)

Najlepiej względem amerykańskiej waluty wypadł frank. Kurs dolara do franka (USD/CHF) najwięcej wynosił 0,9527 w poniedziałek, a najmniej 0,9493 we wtorek. Dalsza część tygodnia upłynęła bez większej zmienności. Na koniec tygodnia kurs USD/CHF wyniósł 0,9482. Na przestrzeni tygodnia dolar stracił 0,46% względem szwajcarskiej waluty.

 Wykres kursu dolara do franka USD/CHF

Wykres kursu dolara do franka USD/CHF

 

Kurs funta do dolara (GBP/USD)

W pierwszej połowie tygodnia kurs funta umacniał się względem amerykańskiej waluty. Kurs funta do dolara (GBP/USD) najwięcej wynosił 1,2542 w środę. Od tego momentu jednak systematycznie osuwał się w dół. Najmniej za jednego funta płacono 1,2314 USD w piątek. Na koniec notowań kurs GBP/USD wyniósł 1,2336. W skali całego tygodnia funt stracił 0,13% względem amerykańskiej waluty.

 Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

 

Kurs dolara nowozelandzkiego względem amerykańskiej waluty (NZD/USD)

W tym tygodniu jedną z najciekawszych walut był dolar nowozelandzki. Na początku tygodnia kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego ulegał umocnieniu. Najwięcej kurs NZD/USD wynosił 0,6533 we wtorek. W środę kurs dolara nowozelandzkiego zaliczył jednak spadek o 1,24%. W tym dniu została ogłoszona decyzja banku centralnego Nowej Zelandii dotycząca stóp procentowych. Pozostały one na niezmienionym poziomie 0,25%. Najmniej za dolara nowozelandzkiego płacono 0,6399 USD w czwartek. W tym dniu podano informacje o bilansie handlowym Nowej Zelandii, który wypadł całkiem dobrze, co wpłynęło na lekkie umocnienie nowozelandzkiej waluty. Na koniec tygodnia kurs NZD/USD wyniósł 0,6421. W skali całego tygodnia dolar nowozelandzki zyskuje 0,16% względem amerykańskiej waluty.

Wykres kursu dolara NZD do dolara USD

Wykres kursu dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego NZD/USD

 

Kurs dolara amerykańskiego względem dolara kanadyjskiego (USD/CAD)

Miniony tydzień nie sprzyjał kursowi dolara kanadyjskiego. Na przestrzeni tygodnia dolar kanadyjski stracił 0,43% względem dolara amerykańskiego. Kurs dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego (USD/CAD) najmniej wynosił 1,3487 we wtorek, po czym zaczął systematycznie piąć się w górę. Najwięcej za dolara amerykańskiego płacono 1,3715 CAD w piątek. Na koniec tygodnia kurs USD/CAD wyniósł 1,3688.

Wykres kursu dolara USD do dolara CAD

Wykres kursu dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego USD/CAD

 

Notowania: USDCHF

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDCHF/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk