• Odbierz prezent
Franka i jena japoński stracił w zeszłym tygodniu. Słaba koronowa norweska, silniejsza korona szwedzka. Kursy walut

Odwilż na rynkach akcji zapoczątkowana jeszcze w poprzednim tygodniu, a obserwowana jeszcze w pierwszej połowie tego tygodnia po wynikach wyborów do Kongresu nie sprzyjała wzrostom kursu franka szwajcarskiego CHF i jena japońskiego JPY (w grupie G-10 frank zyskał tylko wobec jena, dolara kanadyjskiego, oraz euro, a jen był najsłabszą walutą w zestawieniach).

Weź udział w darmowym kursie inwestycyjnym z Dawidem Augustynem

 BIORĘ UDZIAŁ

 

BEZPIECZNE PRZYSTANIE (FRANK SZWAJCARSKI I JEN JAPOŃSKI)

Ten tydzień może dać preteksty do umocnienia franka szwajcarskiego CHF (jeżeli wzrośnie napięcie wokół Włoch), a pośrednio także dla jena japońskiego JPY (wzrost globalnego ryzyka sprowokuje korektę na giełdach, ale jen japoński JPY blokować będzie słabość chińskiego juana i zachowanie kursu dolara do jena USDJPY).

Chcesz sprawdzić aktualny kurs franka szwajcarskiego? Kurs franka znajdziesz tutaj!

WALUTY SKANDYNAWSKIE ( koronwa norweska NOK i korona szwedzka SEK)

Widoczny był rozdźwięk pomiędzy słabą koroną norweską NOK, a silniejszą koroną szwedzką SEK. Norweskiej koronie nie pomagała sytuacja na rynku ropy, z kolei dla szwedzkiej waluty znaczenie miały rosnące oczekiwania związane z podwyżką stóp procentowych w grudniu. W tym względzie ważne mogą okazać się dane nt. szwedzkiej inflacji CPI w środę. Te dla Norwegii poznaliśmy już w piątek 9 XI i nie wypadły najlepiej.

Nota prawna

 

Notowania: CHFJPY

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/CHFJPY/

Marek Rogalski

Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim BOŚ. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk