• Odbierz prezent
Formacje świecowe zapowiadające spadki cz.2

W lekcji 47. Najlepszeo Kursu Analizy Technicznej dla Początkujących Online Za Darmo poruszam temat formacji świecowych, które zapowiadają odwrócenie trendu wzrostowego. W przypadku formacji świecowych, większość układów ma swoich siostrzanych odpowiedników w innym rodzaju trendu, więc czasami wystarczy wiedzieć jak wyglądają formacje dla trendu wzrostowego, żeby wywnioskać, jak kształtować się mogą formacje w tendencji spadkowej.

Magazyn: Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h

Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h
Jak stać się dobrym spekulantem - szczery wywiad z Rafałem Zaorskim Historia katastrofy większej niż Amber Gold Czy dało się zarobić na debiucie spółki Ferrari  Dlaczego rynek gamingowy jest przegrzany Czy Blockchain traci impet
Czytaj

W tym materiale dowiesz się jak powstają i jak wyglądają formacje:

Formacja zatrzymania (spadkowego)

Formacja trzy czarne kruki

- Formacja wyłamania (spadkowego)

- Formacja fakey setup spadkowy

- Formacja porzucone dziecko spadkowe

 

 

Formacja zatrzymania (spadkowego) - to specyficzny układ świec, który zwiastuje spadki. Po ładnej fali wzrostowej otwarcie kolejnej świecy powstaje zdecydowanie powyżej poprzedniego zamknięcia. Tworzy się luka wzrostowa, która w trakcie budowania się świecy jest uzupełniana. 

Formacja zatrzymania spadkowego

Formacja trzy czarne kruki - to trzy świecowa formacja cenowa. Kolejne świece spadkowe mają podobny kształt i otwarcie każdej kolejnej świecy wypada wyżej niż cena zamknięcia świecy poprzedzającej. 

Trzy czarne kruki

Formacja wyłamania (spadkowego) - to układ cenowy zapowiadający wykupienie rynku. Po fali wzrostowej pojawia się kolejna świeca wraz z luką wzrostową, a następnie ekstrema dwóch kolejnych świec są na coraz to wyższych poziomach. Sygnałem spadkowym jest pojawienie się świecy spadkowej, która uzupełnia wcześniejszą lukę wzrostową.

Formacja wyłamania spadkoweo

Formacja spadkowego fakey setup - to formacja łącząca inside bar setup oraz formacje objęcia. Pojawienie się formacji inside bar generuje sygnał do kupna, po którym pojawia się ładna świeca wzrostowa. Sygnałem spadkowym jest objęcie bessy. Cena zamknięcia świecy kończącej układ powinna osiągnąć poziom cen otwarcia z układu inside bar setup. 

Formacja fakey setup spadkowe

Formacja porzucone dziecko - formacja zbudowana z trzech świec. Najwyżej położoną świecą jest doji. Cena zamknięcia świecy trzeciej powinna wypaść poniżej połowy korpusu świecy pierwszej. 

Formacja porzucone dziecko


Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk