• Odbierz prezent
Formacje świecowe zapowiadające spadki cz.1

W lekcji 46. Najlepszeo Kursu Analizy Technicznej dla Początkujących Online Za Darmo poruszam temat formacji świecowych, który pojawienie się będzie stanowiło zapowiedź fali spadkowej. W przypadku formacji świecowych, większość układów ma swoich siostrzanych odpowiedników w innym rodzaju trendu, więc czasami wystarczy wiedzieć jak wyglądają formacje dla trendu wzrostowego, żeby wywnioskać, jak kształtować się mogą formacje w tendencji spadkowej.

 

W tym materiale dowiesz się jak powstają i jak wyglądają formacje:

Objęcie bessy

Zasłona Ciemnej Chmury

Marubozu spadkowe

Spadająca Gwiazda

Gwiazda wieczorna

 

 

Objęcie bessy - to formacja świecowa złożona z dwóch świec, z któych korpus drugiej świecy w całości zakresem wahań obejmuje korpus pierwszej świecy. Druga świeca jest świecą spadkową, natomiast pierwsza świecą wzrostową. Pojawienie się takiego układu cenowego stanowi zapowiedź nadchodzących spadków. Siostrzaną formacją dla objęcia bessy jest formacja objęcia hossy, która zwiastuje wzrosty. 

Co to jest objęcie bessy

Zasłona Ciemnej Chmury - to dwuświecowa formacja cenowa. Otwarcie drugiej świecy występuje nad zamknięciem świecy pierwszej, natomiast cena zamknięcia świecy drugiej shcodzi poniżej połowy korpusu świecy pierwszej. Lustrzanym przykładem tej formacji, ale zapowiadającej wzrosty jest formacja przenikania.

Co to jest zasłona ciemnej chmury

Marubozu spadkowe - to rodzaj spadkowej świecy dla której cena minimalna równa się cenie zamknięcia, natomiast maksimum tworzy cena otwarcia.

Marubozu co to jest

Spadająca Gwiazda - to formacja świecowa, złożona z jednej świecy z długim górnym cieniem i małym korpusem. Zakres wahań korpusu nie przekracza 20% zakresu wahań całej świecy i ulokowany jest w okolicach minimum świecy. Jeżeli występuje po wzrostach to stanowi zapowiedź spadków. Jest formą odwróconej formacji młota.

Co to jest spadająca gwiazdaGwiazda wieczorna - to trzyświecowa formacja cenowa, z której środkowa świeca znajduje się najwyżej, ale zarazem ma najmniejszy korpus i niewielkie cienie. Trzecia świeca schodzi poniżej połowy korpusu świecy pierwszej i jej otwarcie wypada poniżej ceny otwarcia świecy środkowej. Gwiazda wieczorna stanowi odbicie formacji gwiazdy porannej, która zapowiada wzrosty. 

Co to jest gwiazda wieczorna


Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk