• Odbierz prezent
Formacja trójkąta na CHFPLN

Ostatnie dni notowań CHFPLN upływają w atmosferze małej zmienności. Przełożyło się to na wypełnienie niemal w całości kształtu trójkąta symetrycznego poszczególnymi świecami dziennymi.

W ślad za tym podążają zewnętrzne linie wskaźnika Bollingera, które powoli, ale systematycznie zbliżają się do bieżących wartość tej pary walutowej. Jest to ważna informacja o zbliżającym się wybiciu i utworzeniu kolejnego impulsu. Analizując trend, gdzie PLN jest w fazie deprecjacji, wybicie powinno nastąpić góra i doprowadzić minimum do testu ostatniego szczytu 4.38.

Wskaźniki znajdujące się pod wykresem przyjmują neutralne wartości. Stochastic, pomimo że szybko reaguje na małe zmiany ceny, pozostaje w środkowej strefie amplitudy swoich wahań. Nie inaczej jest na oscylatorze względnej siły tego instrumentu. Choć tutaj uwidocznił się trend spadkowy. Jeżeli miałby on być indykatorem przyszłego wybicia, to żółta strefa 4.23 staje się poważnym kandydatem na wsparcie. Po jego przełamaniu warto pamiętać o 4.12. to dawny opór, który nie doczekał się swojego testu, a tym samym nie nastąpiła jeszcze zamian ról na popytową barierę.

Cierpliwość jest tutaj najważniejszą cechą inwestora. Nie pozostaje nic innego jak czekać i obserwować na bieżąco jak polski złoty reaguje na poszczególne ograniczenia wynikające z analizy technicznej.

Formacja trójkąta na CHFPLN - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk