• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
Formacja odwrócenia trendu na niemieckim indeksie giełdowym DAX. Czy to początek bessy?
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda sytuacja techniczna na niemieckim indeksie DAX

Niemiecki indeks giełdowy DAX niezbyt dobrze rozpoczął tydzień. W poniedziałek rynek utrzymywał się w konsolidacji, a wczoraj indeks mocno tracił na wartości, sesja skończyła się na ponad 1% minusie. Dziś możemy obserwować otwarcie poniżej wczorajszego zamknięcia, przez co aktualnie kurs znajduje się 0,54% na minusie.

FXMAG indeksy formacja odwrócenia trendu na niemieckim indeksie giełdowym dax. czy to początek bessy? dax dax giełda indeksy giełdowe dax de30 1

źródło: investing

Spójrzmy na szeroki interwał czasowy - W1, tutaj cały czas należy mieć na uwadze szeroką formację RGR, pochodzącą z klasycznej analizy technicznej. Kurs niemieckiego indeksu po raz kolejny zbliża się do linii szyi formacji. Obszar zaznaczony kolorem zielonym jest także potwierdzony przez mierzenie 38,2% Fibonacciego. Jeżeli doszłoby do wybicia dołem, to zgodnie z metodologią, czekałaby nas zmiana trendu i silne spadki. Oczywiście jest to bardzo szeroki interwał czasowy i sygnał do spadków pojawi się dopiero w momencie wyraźnego zamknięcia poniżej poziomu 11 750 pkt. Do wsparcia jeszcze daleko, niemniej nastroje nie są pozytywne i niewykluczone, że w najbliższych tygodniach wsparcie zostanie przetestowane.

Wykres 1. Indeks giełdowy DAX interwał W1

FXMAG indeksy formacja odwrócenia trendu na niemieckim indeksie giełdowym dax. czy to początek bessy? dax dax giełda indeksy giełdowe dax de30 2

 

Jeżeli chodzi o sytuację na interwale D1, zbliżamy się do lokalnego, moim zdaniem kluczowego wsparcia. Kurs już kilkukrotnie odbijał z okolic 12 100 pkt. Jeżeli wsparcie zostanie przełamane, spadki mogą przyspieszyć. Z drugiej strony przetestowanie wsparcia i pojawienie się tutaj wysokiego wolumenu, może doprowadzić do dynamicznego odbicia. Na pewno warto obserwować dziś to, jak będzie zachowywała się cena w okolicach 12 100 pkt.

Wykres 2. Indeks giełdowy DAX interwał D1

FXMAG indeksy formacja odwrócenia trendu na niemieckim indeksie giełdowym dax. czy to początek bessy? dax dax giełda indeksy giełdowe dax de30 3

Nie wiesz dlaczego wyznaczyłem strefy wsparcia i oporu akurat w taki sposób? Kliknij tutaj i poznaj Harmonic Trading od podstaw. Zobacz także materiały video.

Więcej moich analiz i pomysłów na handel znajdziesz na portalu Trading Dot 

Notowania: DAX

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/XETR:DAX/

Łukasz Stefanik

Analityk i Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk