• Odbierz prezent
klasyczna analiza techniczna na forex
Z artykułu dowiesz się:

- Czym jest formacja podwójnego wierzchołka
- Jak wykorzystać ją w zagraniach

Jeżeli jesteś na rynku przynajmniej rok, z pewnością słyszałeś o formacji podwójnego wierzchołka. Sytuacji w której popytowi nie udaje się pokonać poprzedniego maksimum. Jest to moment najczęściej spotykany w trendzie wzrostowym - jako jeden z pierwszych zwiastunów zbliżającego się odwrócenia.

 

W przypadku bessy taki komunikat stanowi sygnał potwierdzenia i kontynuacji spadków. Co ciekawe, rozegranie formacji m jest skuteczniejsze w przypadku tendencji niedźwiedziej.

Bez względu na trend, formację rozgrywamy w ten sam sposób. Istnieją dokładnie trzy miejsca, w których inwestorzy (o różnym po- dejściu do ryzyka) dokonują swoich transakcji. Pierwsza okazja to spadkowy sygnał price action, powstały w okolicach poprzedniego maksimum. Drugi to pokonanie dołka pomiędzy wierzchołkami. Natomiast trzeci to retest, a więc ponowne sprawdzenie siły poziomu, który zmienił swoją funkcję ze wsparcia na opór.

Artykuł jest dostępny dla czytelników magazynu FXMAG.

Chcesz uzyskać dostęp do artykułu?


Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk