• Odbierz prezent
Formacja Cypher

W poprzednich wydaniach magazynu FXMAG przybliżałem najpopularniejsze formacje harmoniczne - m.in. Motyl i Krab. Dziś przedstawię nieomawiany dotąd układ, jakim jest struktura Cyphera.


Chciałbyś zacząć swoją przygodę na rynku forex i cfd? Polecamy kompletny pakiet edukacyjny, dzięki któremu nauczysz się na co szczególnie zwracać uwagę na rynku i jak szukać okazji inwestycyjnych. Pakiet obejmuje 100 godzin kursów online z ekspertami rynków finansowych z Polski i z zagranicy. To jedyny na rynku tak obszerny poradnik.

Pobierz bezpłatny pakiet edukacyjny!

Nie masz jeszcze konta handlowego? Założysz je w kilku krokach tutaj.


 

 

Prawdopodobnie znasz już podstawowe układy harmoniczne, takie jak Gartley, Nietoperz czy wspominane we wstępie formacje Motyla i Kraba. Dzisiejsza formacja będzie się wyraźnie od nich różnić. Układy harmoniczne wewnętrzne opierały się na korekcie prostej. Układy zewnętrzne wyglądały podobnie, z tym że punkt D wybijał wierzchołek X . Natomiast jeżeli chodzi o Cyphera, nie można zaliczyć go ani do jednej, ani drugiej grupy. Jest to zupełnie inna struktura harmoniczna.

 

Artykuł jest dostępny dla czytelników magazynu FXMAG.

Chcesz uzyskać dostęp do artykułu?


Łukasz Stefanik

Analityk Rynków Finansowych XTB. Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk