• Odbierz prezent
Formacje świecowe zapowiadające wzrosty cz.2

W lekcji 45. Najlepszego Kursu Analizy Technicznej dla Początkujących poruszam temat formacji świecowych, które zapowiadają ruch wzrostowy.

 

W tej lekcji poznasz następujące formacje świecowe:

-Fakey setup

-Porzucone dziecko

-Trzech białych żołnierzy

-Wyłamanie 

-Najniższy szczebel drabiny

 

Z tego materiału dowiesz się:

- Jak powstaje formacja fakey setup

- Jak kształtuje się i czym od gwiazdy porannej różni się formacja Porzucone dziecko

- Czy warto inwestować w oparciu o formacje trzech białych żołnierzy

- Co mówi nam formacja wyłamania

- Jak powstaje formacja Najniższy szczebel drabiny

W lekcji 45. formacji cenowych szukamy na platformie xStation dostarczanej przez XTB. Przykłady zaprezentowane został na wykresie EURUSD, na interwale D1.

 

Fakey setup formacja świecowa, składająca się z trzech świec. Świeca środkowa ma najmniejszy korpus i razem z pierwszą świecą tworzą układ insidebar. Świeca trzecia tworzy nowe minimum, markując potencjalne spadki, a następnie realizuje mocny ruch wzrostowy.

Fakey setup

Porzucone dziecko - formacja świecowa złożona z 3 świec. Świeca środkowa, która jest świecą doji, jest położna najniżej i pomiędzy świecami tworzą się luki cenowe. Jest to specyficzna forma formacji Porannej gwiazdy.

Formacja Porzucone dziecko

Trzech białych żołnierzy - formacja składająca się z 3 wzrostowych świec, w których otwarcie świecy kolejnej następuje poniżej zamknięcia świecy poprzedniej. Stanowi zapowiedź wzrostów. 

Formacja trzech białych żołnierzy

Wyłamanie (wzrostowe) formacja składająca się z 4 świec. Pierwsze 3 świece składają się z małych korpusów i są delikatnie opadające. Korpus 4 świecy wykracza zasięgiem poza trzy pierwsze świece. 

Formacja wyłamanie

Najniższy szczebel drabiny - formacja świecowa składająca się z 3 świec. Świeca środkowa jest odwróconym młotem, natomiast otwarcie świecy trzeciej następuje nad korpusem świecy środkowej. 

Formacja Najniższy Szczebel Drabiny


Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk