• Odbierz prezent
Kryzys, jakiego jeszcze nie było! Pobierz specjalny ebook o trendach walutowych

Postępująca światowa recesja w szybkim tempie przyćmiewa Globalny Kryzys Finansowy z lat 2007-2009. Nagłe załamanie aktywności gospodarczej uniwersalnie dotyka wszystkie gospodarki przy braku skutecznego rozwiązania, mogącego zastopować pandemię. Wdrażane działania monetarne i fiskalne na niespotykaną dotąd skalę pomagają tylko łagodzić skutki wojny z niewidzialnym wrogiem i same nie mogą stać się impulsem do zwrotu w trendach rynkowych. - Rynki osiągną dno dopiero, gdy znajdzie się medyczne rozwiązanie – ocenia główny ekonomista TMS Brokers w „Trendach walutowych” miesiąca.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

Kryzys gospodarczy i finansowy w swych podwalinach jest kryzysem zdrowia publicznego, ale lekarstwa nie ma – ani na przyczynę, ani na fiskalne i monetarne objawy. Opieka banków centralnych jedynie okresowo łagodzi ból, jaki odczuwają rynki. – W końcowym rozrachunku nie budzą one przekonania, że kryzys został zażegnany – ocenia główny ekonomista TMS Brokers i współautor ebooka „Trendy walutowe”.

 

POBIERZ DARMOWY EBOOK

 

- Sądzimy, że przed nami długi okres szukania dna przez ryzykowne aktywa. Rajd w ostatnim tygodniu marca po głębszej fali spadkowej jest typowym objawem euforii na rynku niedźwiedzia i jedynie świadczy o wejściu w fazę dwukierunkowej podwyższonej zmienności, a niżeli jest przepowiednią osiągniętego dna. Preferujemy pozostać w nastawieniu defensywnym, oczekując nasilenia awersji do ryzyka wraz z napływem negatywnych sygnałów ekonomicznych, obaw o wypłacalność podmiotów gospodarczych, nie pomijając dalszego rozprzestrzeniania się wirusa – ocenia ekonomista.

Analitycy w ebooku przestrzegają, że inwestorzy muszą nastawiać się na przedłużone okresy obowiązywania zakazów poruszania się i wstrzymania działalności firm, a zatem głębsze pogorszenie perspektyw wzrostu gospodarczego. - Sytuacja jest bezprecedensowa, gdzie niemal niemożliwe jest zastosowanie historycznych wzorców i analogii, co oznacza, że dla uczestników rynku i analityków bardzo trudno jest prognozować wskaźniki gospodarcze oraz ceny aktywów. Jakkolwiek nagły charakter szoku ekonomicznego implikuje równie szybkie odbicie z pomocą polityki ratunkowej, timing do odbicia wciąż pozostaje niewiadomą – przyznają autorzy ebooka.

W raporcie przedstawiają oni również prognozy walutowe dla 21 par walutowych, 12 projekcji walutowych na tle oczekiwań rynkowych oraz analizę rynku po potężnym odpływie kapitału. Ponadto z ebooka dowiesz się które waluty stracą z tego powodu, a także dlaczego złoty jest zagrożony; które waluty zyskają w trakcie kryzysu oraz jak dużo większa zmienność dotykająca rynku akcji wpływa na rynek FX.

Ze specjalnego raportu dowiesz się jakie prognozy przyjmują analitycy TMS Brokers i jak ostre tąpnięcie wskaźników dla realnej gospodarki przewidują w drugim kwartale 2020 r. Dowiedz się więcej i pobierz ebook!


TMS Brokers

TMS Brokers to działający od 1997 roku, pierwszy walutowy dom maklerski w Polsce. Oferta TMS umożliwia handel bez prowizji na indeksach, walutach, kryptowalutach i surowcach. Klienci mogą korzystać z dwóch platform transakcyjnych: autorskiej aplikacji mobilnej do tradingu TMS Brokers oraz MetaTrader 5, które umożliwiają dostęp do globalnych rynków z poziomu smartfona w dowolnym miejscu i czasie.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk